Dva domácí zápasy, šest bodů, skóre 6:0. Takovou bilanci mají fotbalisté českobudějovického Dynama v úvodu sezony. Ve druhém kole Fotbalové národní ligy Jihočeši rozstříleli Žižkov 4:0, když dvě branky vstřelil Zdeněk Linhart a po jedné přidali Michal Rakovan a Václav Ježdík.

I utkání s Viktorií Žižkov provázelo velké horko a úvod se více vydařil hostím. Ti nepouštěli domácího favorita do žádného tlaku a sami občas hrozili, ale se střelou Bartošáka si Daněk poradil. Do první vážnější šance se však dostali Jihočeši. Po čtvrthodině odcentroval z levé strany Chmelo, na míč si naskočil Linhart a jeho hlavičku parádním zákrokem zastavil brankář Boháč. O malou chvíli později po rohu Rýdela znovu hlavou ohrozil branku soupeře Kalod, ale Boháč i tentokrát na čáře skvěle zasáhl.

Ve 20. minutě už se však Dynamo dočkalo. Z dobrých pětadvaceti metrů parádně vypálil Michal Rakovan a trefil přesně horní roh Boháčovy svatyně. Záhy však mohlo být vyrovnáno. Böhm z levé strany našel nekrytého Súkenníka, kterého tváří v tvář vychytal brankář Daněk. Svěřenci Pavla Hoftycha byli při chuti, Machovcovi chyběl při zakončení po rohu důraz, Kalod byl při střele už v příliš těžkém úhlu a brankář Boháč ho vystál.

Ve 36. minutě se diváci na Střeleckém ostrově mohli radovat podruhé. Chmelo na půlce obral jednoho z obránců, poslal dlouhý míč za obranu, kde obránce Procházka chyboval, míče se ujal Zdeněk Linhart a po zpětné kličce brankáři skóroval do odkryté branky. Záhy mohl snížit za obranou volný Böhm, ale jeho lob se mezi tři tyče nevešel. Dynamo tak po půli vedlo 2:0.

Hned v úvodu druhé půle přidali Jihočeši třetí trefu. Chmelo z levé strany nacentroval míč na Václava Ježdíka, jenž si přistrčil míč a přesnou střelou rozvlnil síť potřetí. Uběhly další dvě minuty a na světě byl čtvrtý gól. Kalod dostal ve středu hřiště dostatek prostoru, krásnou uličkou našel Rastislava Chmela, ten sám před brankářem ještě vylepšil pozici pro Zdeňka Linharta, který do odkryté branky přidal svůj druhý gól v zápase.

Domácí po čtvrté brance trošku polevili v útočení a přenechali iniciativu Žižkovu. Ten zahrozil po rohu, kdy musel Daněk reflexivně vyrážet střelu Folprechta. Obraz hry se však brzy vrátil do zaběhlých kolejí a domácí fanoušci se dobře bavili. Další šanci měl znovu Linhart nebo Kalod, který však ve finální fázi volil pomalou přihrávku na svého parťáka v útoku. Závěr duelu už se dohrával v poklidu zejména mezi oběma šestnáctkami. Dynamo tak zvládlo i druhý domácí duel, ve kterém rozstřílelo Žižkov 4:0.

Rakovan Michal 1     1         3
Chmelo Rastislav (55.)   3   1     1 2 1 33.
Linhart Zdeněk (74.) 2   3 2     3 3 1
Kalod Richard (83.)     2       1 4 3
Ibragimov Aziz (55.)       1       2 1
Hovorka Marek (74.)               1
Dobal Vladimír (83.)               1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "V první půli jsme určitě nebyli o moc lepším celkem. Žižkov si vypracoval některé šance, při kterých nás podržel Michal Daněk. Naštěstí jsme naše šance proměnili a soupeře trošku zlomili. Ve druhé půli jsme přidali dva góly, ale pak jsme hru zbytečně otevřeli a utkání mohlo skončit klidně 8:4. Ale jsme rádi za vítězství i povedený vstup do sezony."

Jindřich Trpišovský (trenér Žižkova): "Domácí vyhráli zaslouženě, jelikož proměnili šance, které si vytvořili. My jsme bohužel své možnosti, které jsme si vypracovali v prvním poločase, neproměnili. Prvních patnáct minut jsme hráli aktivně, ale pak jsme inkasovali první branku. Skóre 0:2 po první půli bylo trošku kruté. Úvodu druhého poločasu jsme nepochopitelně nezvládli, znovu dvakrát inkasovali a utkání už se pouze dohrávalo."