V závěrečném kole letošního ročníku Gambrinus ligy remizovali fotbalisté Dynama České Budějovice na hřišti Slovanu Liberec 3:3. Po bezbrankovém prvním poločase se začaly dít věci a oba týmy se vystřídaly ve vedení. Za domácí se dvakrát prosadil Štajner, třetí branku vsítil Sivrič. Dvě branky Jihočechů obstaral Čirkin, svůj desátý letošní zásah přidal Zdeněk Ondrášek.

Dynamo nastoupilo v sestavě s mladíkem Petráněm, který si odbyl premiéru v základní sestavě Jihočechů. Naopak trenéru Šilhavému chyběl oproti předpokladům ještě mladík Nitrianský a po dohodě obou klubů i krajní bek Vulin. Na obou mužstvech bylo od začátku znát, že již mají své v letošní sezoně jisté a hra předváděná na poloprázdném stadionu u Nisy klidně plynula. Přesto byli aktivnější domácí, kteří si vypracovali slibnou příležitost již v 3. minutě. Bořek Dočkal se proháčkoval do vápna, ale jeho střelu brankář Křížek vyrazil na rohový kop.

Liberec hrál v klidu a tvořil si zajímavé možnosti. Nejprve Breznaník netrefil míč ideálně po Dočkalově pasu, o chvilku později se svou střelou neuspěl Hadaščok. Šance pro Jihočechy se naskytla z čista jasna. Po Dejmkově špatné rozehrávce šli dva na jednoho Ondrášek se Stráským, ale prvně jmenovaný zvolil slabou střelu, kterou Bičík bez problému ukryl ve svých rukavicích. Ovšem to byla jediná vážnější příležitost Dynama, na rohové kopy to bylo po pětačtyřiceti minutách 7:2 pro Slovan.

Po změně stran Liberec zvýšil obrátky a tvořili si gólové šance. Nejprve se ocitl na penaltě osamocený Hadaščok, ale zamířil vysoko nad branku. V 58. minutě se již domácí dočkali. Jiří Štajner se prokličkoval až za záda českobudějovických obránců a sám před Křížkem nezaváhal a otevřel skóre zápasu. Ihned po úvodní brance mohli Severočeši navýšit své vedení, jenže Vácha sám před brankářem Křížkem neuspěl.

Dynamo udeřilo jako blesk z čistého nebe. Dvě minuty po brance Liberce se na hranici malého vápna nejlépe zorientoval Gregorij Čirkin a střelou do protipohybu Bičíka vyrovnal. Po vstřeleném gólu Dynamo ožilo a na chvilku přebralo otěže zápasu. Jenže v 71. minutě udeřil Liberec podruhé. Lukáš Vácha napřáhl z pětatřiceti metrů a Jiří Štajner jeho střelu tečoval za záda bezmocného Křížka.

Zvýraznit své vedení mohl Slovan vzápětí. K ráně z první se dostal Marcel Gecov a jeho jedovatou střelu vytěsnil Zdeněk Křížek na roh. Českobudějovičtí fotbalisté vyrovnali v 86. minutě. Pecka nacentroval od postranní čáry a Gregorij Čirkin přesnou střelou zaznamenal svůj druhý zásah v duelu.

O dalších sto vteřin později přišla pro Liberec studená sprcha. Otepkův trestný kop prodloužil Lengyel hlavičkou k Zdeňku Ondráškovi, který důrazně dotlačil míč za brankovou čáru, otočil skóre na 3:2 a připsal si svoji desátou letošní branku. I odpověď Severočechů byla blesková. Ihned po rozehrání zatáhl Štajner míč po lajně, stříleným centrem našel mladíka Mateje Sivrice, který prudkou střelou k tyči zaznamenal svůj první zásah v Gambrinus lize a uzavřel skóre duelu.

Dynamo tak zakončilo letošní sezonu remízou 3:3 na hřišti Slovanu Liberec. První půle přinesla nezáživnou podívanou, ale po změně stran viděli diváci pěkný fotbal s řadou šancí.

Kaňák Michal (81.)

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "V zápase jsme museli hodně kombinovat sestavu. Dali jsme od začátku šanci mladým hráčům jako byl Petráň nebo Bakala. Navíc se v průběhu hry zranili Horejš s Bakalou, takže ke konci byla naše sestava poskládaná dost neobvykle. V prvním poločase jsme působili dost ustrašeným dojmem a Liberec jasně dominoval. Přestože dostal Zdeněk Křížek tři góly, odvedl vynikající práci a za to si zaslouží velký dík. V prvním poločase jsme uhájili remízu 0:0. Ve druhém poločase si dělal, co chtěl, Jirka Štajner a měl podíl na všech třech gólech Liberce. Nicméně musím kluky za druhý poločas pochválit, protože odvedli dobrý kus práce. Dvakrát jsme prohrávali, dvakrát jsme dokázali srovnat a čtyři minuty před koncem jsme navíc sahali po prvních třech bodech z venku v této sezoně. Jenže jsme tam udělali hloupou chybu hned po gólu na 3:2 a snad třicet vteřin po tomto gólu jsme inkasovali branku na 3:3."

Petr Rada (trenér Liberce): " Na hráčích bylo vidět, že chtějí zvítězit, bylo tam nasazení, ale nezvládli jsme obrannou fázi. Dostali jsme tři góly po zbytečných chybách, Budějovice vytěžily z minima maximum."