Prvoligový tým Dynama České Budějovice ve druhém kole poháru ČMFS nezaváhal a na hřišti divizní Třeboně zvítězil 1:4. Vítězství se ale nerodilo lehce, hráči z lázeňského města byli zdatným soupeřem a dlouhu drželi s favoritem krok. První branku utkání vstřelil David Lafata. Na tu dokázali domácí na začátku druhé půle díky Kupcově tečované střele reagovat. Následně se za Dynamo trefili ještě Grznár, Myšák a Pončák.
V chladném a větrném odpoledni zajížděli tentokrát hráči Dynama k jednomu ze svých častých soupeřů, do Třeboně. Pro většinu diváků možná mohlo být jedním z největších překvapení dne, že trenér Tobiáš postavil mužstvo v téměř nejsilnější možné sestavě. I to dokazuje, že na pohár ČMFS bude patrně letos na jihu Čech kladen důraz.

Oba týmy se rozjížděly pozvolna, na Dynamu byla znát zkušenost, Jiskra Třeboň se zase snažila vsadit na aktivitu v úvodních minutách. Začátek zápasu opravdu patřil Třeboňským, ale žádné větší ohrožení brankáře Kafky z jejich kopaček nevzniklo. Takřka z prvního vážnějšího protiútoku Dynama padla ve 13. minutě branka. Ze vzdálenosti 28 metrů napřáhl krásně Grznár, jeho střela trefila břevno a s odrazem balonu si dokonale dokázal poradit Lafata, který pokořil dezorientovanou obranu domácích dorážkou k pravé tyči-0:1.

Po vstřelené brance se hra na pár minut vyrovnala a dokonce několik šancí si vytvořili i domácí. Za zmínku stojí ta z 21. minuty, kdy P. Novotný vystrašil Kafku. Jeho střela naštěstí pro českobudějovického gólmana minula spojnici tyče a břevna. Možná největší podíl na vyrovnání hry nenesla zlepšená hra Třeboně, ale silný vítr, který byl dnes asi největším nepřítelem fotbalu.

Do konce první půle tak stojí za zmínku již jen Matouškův sprint k bráně po Plockově vysunutí. Hráč se ale dlouhou kličkou brankáři dostal až do autu.

O poločase se ještě zhoršilo již tak nefotbalové počasí. Začalo totiž pršet a téměř všichni diváci se tak sešli pod jednou tribunou. Nejaktivnější z domácích fanoušků na tribuně byl důchodce, který svůj tým popoháněl málokdy přerušovaným pískáním na růžovou kačenku.

Poločasové střídání se více vyplatilo Třeboňským, kteří po pěti minutách pobytu na trávníku vstřelili vyrovnávací branku. Kupec utekl v silném protivětru několika našim obráncům a tečovanou střelou překonal bezmocného Kafku-1:1. Kupodivu radost na stadionu nebylo o moc větší, než při vstřelené brance Dynama.

Iniciativa zůstávala na kopačkách domácích. Paradoxně z brejku vstřelilo Dynamo vedoucí branku. Po Dvořákově vybojování míče postupoval kupředu Grznár.,jeho střelu z hranice vápna gólman stačil vrátit jenom do pole, kde tentýž hráč druhý pokus krásným lobem využil-1:2.

Domácí začali odcházet fyzicky a Dynamo bylo na koni. V 65. minutě rozhodčí Paták špatně posoudil mrtvý ofsajd, druhá branka Lafaty měla platit.

Hráči Třeboně se s míčem na kopačkách již téměř nedostávali přes půlku a hosty atakovali pouze na vlastní polovině. Pasivní hrou si tak vlastně řekli o další branku. Tu dokázal vsítit v 78. minutě Myšák, když technický pokus Adama nejistý brankář Skála pouze vyrazil opět do pole. Pro útočníka Dynama již nebyl problém doklepnout míč do sítě-1:3.

Prokřehlí diváci mohli vidět ještě jednu branku v domácí síti.V poslední minutě zachytil aktivní Pončák špatný odkop třeboňské obrany, rozběhl se sám k bráně a ač tísněn, zkušeně překonal domácího brankáře-1:4.

Konec utkání kvitovali s povděkem nejen diváci, ale i oba týmy. Na hru již totiž přestávalo být pomalu i vidět. Spokojenější ale rozhodně odcházeli ze hřiště hostě, kteří si ještě před kabinami střihli autogramiádu pro malé příznivce.