Juniorský tým Dynama České Budějovice ukončil ve středečním vloženém kole ČFL jarní čekání na výhru. Tým trenéra Jiřího Lercha dokázal na domácím hřišti porazit béčko Slovanu Liberec 3:1, když se o všechny tři branky postaral Marián Timm. Zajímavostí zápasu byly hned tři pokutové kopy, které sudí Šimek v průběhu hry nařídil.

Začátek utkání byl z obou stran svižný. Obě mužstva se snažila rychlou kombinací dostat do šance. Hráči juniorky Dynama dokázali hostující defenzivu prolomit brzo. V osmé minutě se prosadil Marián Timm. Dostal přesnou přihrávku od Bakaly a prostřelil Hauzera. V první desetiminutovce měl ještě šanci Pecka. Brankáře Hauzera dokázal přelobbovat, ale míč skončil až za břevnem na brankové síti.

I nadále byla hra hodně bojovná. Místy byly vidět i tvrdé souboje. Rozhodčí Šimek musel domlouvat Bakalovi i Martanovi. Hosté měli první větší šanci po čtvrthodině hry. Před vápnem fauloval Sláma Martana a Papoušek vystřelil vedle pravé tyče. Další šanci měl Martan. Holub společně se Sajtlem nedokázali uhlídat Martana a ten vystřelil do boční sítě. Do boční sítě vystřelil i Hudson, kterého vysunul Rakovan. Gól po Rakovanově nahrávce padl až ve 44. minutě. Hlavou se podruhé v utkání prosadil Marián Timm.

Druhý poločas začal tlakem Dynama. Aktivní Rakovan vybídl Timma. Jeho hlavičku chytil Hauzr. I další šanci založil Rakovan. Vysunul Pecku, který hledal lépe postaveného Hudsona. To se mu povedlo a Hudson střílel do odkryté branky. Míč ale netrefil dobře a ten skončil až u rohového praporku. Ke třetímu domácímu gólu málem Dynamu pomohl rozhodčí Šimek. Dvořák napřáhl z dálky a vystřelil. Svou střelu poslal do rozhodčího a míč se odrazil do vzduchu. Brankář Hauzr musel míč, který mířil pod břevno, vyrazit na roh.

I Rakovan mohl vstřelit gól. V 54. minutě obehrál Zierise a vystřelil. Jeho technická střela skončila půlmetr nad břevnem. Až po hodině hry musel zlikvidovat první střelu Liberce na branku Křížek. Martan vystřelil slabě a doprostřed branky. Další minuty opět patřily Rakovanovi. Jeho první centr Bakala nevyužil. Vystřelil mimo. V 65. minutě Rakovan vybojoval penaltu. Jeho dobrý centr do pokutového území zasáhl místo tělem Dostálek rukou a míč si postavil Marián Timm. Brankáře poslal na druhou stranu a připsal si třetí branku.

Liberec zahrozil v 72. minutě. Po samostatném úniku vystřelil Vojta a Křížek míč musel vyboxovat do bezpečí. Liberec akci dohrával ale do zakončení se už nedostal. Míč odkopl před Martanem Holub. V 70. minutě vystřídal Kaňák Pecku a hned mohl vstřelit čtvrtý gól Dynama. Hauzr jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. V 82. minutě byl v pokutovém území faulován Holub a Dynamo dostalo výhodu druhé penalty. Míč si vzal nejlepší hráč utkání Rakovan, ale místo potvrzení dobré formy poslal míč těsně nad břevno.

Poslední minuty se i nadále odehrály v režii domácích fotbalistů. Rakovan poslal do pokutového území další centr a hosté museli míč odvrátit na roh. Z něj se pokusil zakončit Kaňák ale Hauzr zasahovat nemusel. Liberec se ale přeci jen dočkal. V 88. minutě sice nastřelil Papoušek tyč, ale v nastavení Liberec po faulu Dvořáka kopal penaltu. Tu proměnil Ladislav Martan. Poslední šanci měl ještě Timm, ale orazítkoval jen levou tyč.

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Z utkání jsem měl obavy, protože bylo jisté, že Liberec přijede s posilami. Na utkání jsme se důkladně připravovali a projevilo se to. O utkání rozhodla první branka, kterou jsme vstřelili my. Je škoda, že jsme nevyhráli vyšším rozdílem. Rakovan sice neproměnil pokutový kop, ale jinak zahrál velce dobře. Hodně nám pomohli i Pecka s Hudsonem. Dali naší hře potřebný klid. Timm se po fantastické přípravě konečně dokázal prosadit i v lize a je to jen dobře."