Ve druhém kole narazili českobudějovičtí fotbalisté na soupeře, jenž na cizích hřištích vyznává zejména defenzivní styl, o čemž se mohli Jihočeši naposledy přesvědčit v minulém vzájemném střetnutí, které skončilo bez branek. V nedělním utkání, ve kterém se hodně jiskřilo, navázala příbramská Marila na „výkon“ z minulé sezony a absolutní defenzivou uhájila remízu 0:0.
Trenér Pavel Tobiáš před zápasem naznačoval, že se bude jednat o velice náročné utkání, ve kterém budou rozhodovat hlavně osobní souboje, nasazení a větší vůle po vítězství. Marila Příbram se naposledy v Budějovicích prezentovala ultradefenzivní taktikou, která na domácí hráče platila, a odvážela si do tak středních Čech jeden bod. A nejinak tomu bylo i tentokráte.

Domácí fotbalisté však navzdory nepřívětivé bilanci začali velice aktivně. Hned ve 2. minutě rozehrával Vozábal přímý kop na Grubera, jenž zkusil pohotově vypálit, ale míč zablokoval hostující Formánek. Následně bylo k vidění mnoho standardních situací, které ale zůstaly nevyužité.

V 6. minutě se pokusil vystrašit Filipka Mácha, ale nemířil přesně. O šest minut později se Gruber prosmýkl po levé straně, nacentroval, ale Němec nedoskočil. K odraženému míči se poté dostal Chlebek, ale pálil nad. Ve 14. minutě prozatím nejaktivnější hráč na trávníku Gruber opět proplachtil levou stranou, znovu nebezpečně vyslal centr, ale balon stačili odvrátit hosté.

O minutu nato domácí kapitán zahrával standardní situaci, kterou málem využil hlavičkou Horejš. Ve 21. minutě prosvištěl po pravé straně obránce Pončák, jehož centr se snesl na hlavu Němce, ale Sňozík vytáhl na Střeleckém ostrově za slunečního svitu výborný zákrok. Chvilku nato se nedorozuměla domácí obranná řada a chybu mohl potrestat Otepka, ale vypálil pouze do Chlebka.

Ve 32. minutě se naskytl domácím hráčům přímý kop, jenž tečoval příbramský Fenyk, gólman Sňozík měl plné ruce práce odvrátit na rohový kop. V závěru prvního poločasu se ještě do brejku dostal špílmachr Barteska, ale Filipko zasahovat nemusel.

Po poločase zakombinovala dvojice Vozábal-Adam, ale Adam, jenž střídal zraněného Němce, ve veliké příležitosti trestuhodně přestřelil. V 59. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Chlebek, ale příbramský Fenyk zachránil na brankové čáře hostující tým od pohromy. Posléze střídající Matoušek nasadil sprint po pravé straně, jeho centr nikoho z černobílých nenašel.

V 62. minutě se k hlavičce odhodlal Barteska, ale Filipko nezaváhal a lapil míč do svých rukavic. O šedesát sekund později rozehrával přímý kop Vozábal a Horejš ve druhé příležitosti hlavičkoval znovu vedle.

V 68. minutě se k odraženému balonu dostal Gruber a svojí ránou vybídl příbramského brankáře k vynikajícímu zákroku. V 78. minutě pálil střídající Navrátil nad Filipkovu svatyni.

V 80. minutě obešel dva protihráče Pončák, načež ale nepřesně vystřelil. Poté přišel na trávník Grznár a okamžitě se divákům ukázal průnikem, který ale skončil pouze rohovým kopem. V 84. minutě kopal roh Vozábal, na který si naskočil Horejš, ale nepřekonal bezchybného Sňozíka.

Jihočeši se během pětiminutového nastavení již do žádné příležitosti nedostali, napjaté utkání tak skončilo jako již tradičně 0:0.

Budějovický stadion zhlédl v podání Příbrami nekonečné množství faulů, stálé polehávání, pět žlutých a jednu červenou kartu. Pokud byli domácí příznivci před zápasem natěšeni na pohledný a atraktivní fotbal, jihočeský region musel pořádně zaplakat.

Pavel Tobiáš: "Příbram po výhře nad Opavou vůbec nic nového nepředvedla. Obdivuji ji, že dokáže sehrát zápas na 0:0, ale zbraně, které jsou používány k takovému výsledku, já neuznávám. Mám na mysli zdržování, kouskování, polehávání, fňukání. Pro nás je bod ztrátou, chtěli jsme zvítězit, ale nejsme schopni sehrát kvalitní utkání se soupeřem, který jen brání. Po obrátce jsme měli velký tlak, ale chyběla nám trpělivost, odolnost v osobních soubojích, místo kombinace jsme hráli dlouhé balony."

František Kopač: "V první půli se nám dařilo tlak domácích eliminovat, ve druhém poločase domácí získali převahu, ale naše důsledná a zodpovědná hra v defenzivě slavila úspěch. Podržel nás také brankář Sňozík. Bod je dílem kolektivního pojetí, které se snažíme mužstvu vnucovat."