Předehrávka 25. kola Gambrinus ligy mezi Dynamem a Slavií skončila pro Jihočechy vítězně. Duel nenabídl moc vyložených šancí, přesto si oba celky zajímavé možnosti vytvořily. Za Jihočechy neuspěl v první půli Sandro, v černém dresu Slavie to marně zkoušel Vlček. Po změně stran na hřišti plály velké emoce a branka padla až v závěru. Po Rýdelově přesném pasu nabídl míč Hudson proti noze Javorkovi, který překonal Berkovce a zařídil Dynamu tři body.

V sestavě Dynama se nakonec objevil i Matej Krajčík, jehož start byl nejistý. To samé platí i o kapitánovi Pražanů Lukáši Jarolímovi, který v týdnu přemohl virózu. Domácí začali zostra. Již ve druhé minutě posunul míč na vápně Sandrovi Javorek, Brazilcovu střelu doprostřed branky kryl Berkovec, následná Klesova dorážka byla z ofsajdu.

Sešívaní se poprvé osmělili po dvaceti minutách hry, kdy z hranice šestnáctky střílel Böhm. Brankář Daněk však byl připraven. Po půlhodině hry domácím příznivcům pořádně zatrnulo. Centr z levé strany přeskočil bránícího Machovce a Stanislav Vlček, který si lišácky počkal na míč, střílel pohotově, na Daňka nevyzrál.

Jihočeši měli další možnost krátce před koncem poločasu. Machovec nacentroval z levé strany, míč lehce přizvedl jeden z bránících hráčů a Michal Klesa trefil míč z dobré pozice až za tribunu. Ze tří střel mezi tři tyče se neujala žádná, a tak hráči odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhé části měli domácí velkou šanci. Na centr z levé strany Řezníček nedosáhl, Klesu nabídnutá možnost překvapila natolik, že zamířil hodně nepřesně. Oba celky se v průběhu utkání dožadovaly pokutového kopu, ale ani v jednom případě rozhodčí Příhoda nepískal. Jako penaltová mu nepřišla ruka Hubáčka v prvním poločase, ani Řepkovo přistrčení po změně stran.

V 85. minutě mohl rozhodnout Pospěch, ale volný míč na hranici šestnáctky napálil pouze do připraveného Daňka. A tak přišel pro sešívané trest. Rýdel vyslal do úniku Hudsona, ten se prosmýkl po lajně, namazal míč nabíhajícímu Petru Javorkovi, který přesnou střelou zajistil Dynamu výhru 1:0.

Rýdel Filip               1
Otepka Rudolf (89.)           3   4 2 77.
Javorek Petr 1   1         3 1
Sandro     1 1     1 1
Řezníček Jakub (90.)       1     3 2 3
Hudson (73.)   1         2
Riegel Jan (89.)
Brezinský Miloš (90.)

František Cipro (trenér Dynama): "Hlavně v prvním poločase byla Slavie jednoznačně lepší a přehrávala nás. Nevím, jaký byl poměr držení míče, ale asi to bylo hodně v jejich prospěch. Hlavně ve středu pole jsme jim nestačili a hra se nám vůbec nedařila. Slavia byla lepší, ale šance si nevytvářela. Ve druhém poločase se to zlepšilo. Dokonce si myslím, že jsme Klesou měli dvě šance, které gólem neskončily. Největší šanci zápasu měli potom hosté Pospěchem ke konci zápasu. Kdyby to dal, tak jsme prohráli. Tak jak to ve fotbale bývá, dali jsme následně asi o dvě minuty později šťástný gól a vyhráli jsme. Kdyby to Pospěch dal, tak to bylo všechno jinak. Slavia byla lepší, ale na šance jsme možná vyhráli my. Tak to ve fotbale bývá. Asi jsme se zachránili.."

Martin Poustka (trenér Slavie): "Až na úvody obou poločasů, kdy měli Budějovičtí velké šance, jsme ovládali hru. Tlačili jsme se dopředu, avšak za kýženými góly jsme se nedostali. Místo to, abychom šli v zápase do vedení, dostali jsme v závěru po protiútoku gól. Určitě nám hodně chyběl Martin Latka. Když hráči ví, že je v sestavě, tak se jim hraje hned lépe. Vědí, že on je taková jistota, je to hodně pozitivní člověk a svou přítomností na hřišti dokáže nastartovat i další hráče."