První zápas v rámci zimního turnaje Tipsport liga 2010 se fotbalistům Dynama vydařil. V souboji s druholigovým Sokolovem svěřenci Jaroslava Šilhavého třikrát skórovali a nakonec zvýitězili 3:1.

V zasněžené Plzni a za neustálého sněžení čekal na Baník premiérový zápas v Tipsport Lize. Soupeřem mu byly prvoligové České Budějovice, které do zápasu nasadily svůj největší trumf – Rudolfa Otepku. Trenér Baníku Stanislav Purkart vyslal na hřiště jedenáctku, která byla hodně podobná té, se kterou Baník nastupoval po celý podzim. Pouze Podrazkého nahradil Habai a místo v útoku zaujal Mlika, který vedl Baník do zápasu jako kapitán.

Zápas začal z obou stran opatrně. První střelu na branku poslal budějovický Šíma, ale mezi tři tyče se netrefil. O chvíli později na druhé straně zahrozilo rychlým brejkem duo Vaněček – Hanzlík, ale druhému jmenovanému střela nesedla podle jeho představ. V útoku Baníku se k velmi dobrému výkonu rozehrával Jiří Mlika a jen málo chybělo k tomu, aby připravil pro Duchniče první gól zápasu. Utkání bylo poměrně tvrdé, o čemž se přesvědčil baníkovský Mlika, kterého nemilosrdně zezadu fauloval jako vždy důrazný Tomáš Hunal. Na obranu hráčů je potřeba říci, že husté sněžení terénu nepomáhalo, a tak na obou stranách docházelo k nepřesnostem, které kvalitu utkání trochu snižovaly. V 17. minutě mohl zahrozit z přímého volného kopu Pilař, ale z nadějné pozice branku o dva metry minul. A tak ve 27.minutě udeřilo na druhé straně. Sokolovští nedokázali pokrýt pravou stranu hřiště, kam si naběhl Martin Jasanský a chytrou střelou na zadní tyč nedal Bertelmanovi šanci – 0:1.

O chvíli později nebezpečně pálil Šíma, ale ani tentokrát nemusel Bertelman zasahovat. Ve 33.minutě bylo srovnáno. Po závaru před branku Jihočechů se míč na vápně dostal k Pavlu Javorskému a ten míč poslal přesně k levé tyči – 1:1. Baník se na hřišti lépe pohyboval i kombinoval, a tak začal budějovické Dynamo přehrávat. Akce Mliky, který patičkou zklepl na Hanzlíka, na jehož následný centr Duchnič nedoskočil, gólem neskončila. O minute později centroval z pravé strany Šmerda, Duchnič sice na balón nedosáhl, ale na zadní tyči číhající Vaněček již ano. Bohužel pro Baníkovce jeho slabý pokus Křížek chytil. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhém poločase Sokolovští hráči dopláceli na nepřesnosti okolo budějovického vápna, čímž si nevytvořili gólové šance. Hráči Dynama naopak chytře čekali na okénka, které se v baníkovské defenzívě otevřou. Jedno z nich potrestal v 67. minutě Ľubomír Meszároš, který po zmatku ve vápně Sokolova napálil míč pod břevno. – 1:2 Po dalším rychlém brejku Českých Budějovic to mohlo být už o dvě branky, ale Otepka z první zamířil jen těsně vedle. O dalších sedm minut později již Dynamo třetí branku vstřelilo. Petr Šíma dostal míč za obranu a svůj samostatný nájezd zakončil lobem přes bezmocného Bertelmana – 1:3. Sokolovští již v té době hráli trochu vabank, což se jim bohužel vymstilo. Deset minut před koncem mohly Budějovice skórovat ještě jednou, ale Šmerda tomu na poslední chvíli skluzem zabránil. Když se ani Hanzlíkova střela z 25 metrů neujala, zápas skončil smolnou porážkou Baníku 1:3.