Fotbalisté Dynama České Budějovice se v 8. kole Gambrinus ligy dočkali a získali tři veledůležité body do tabulky, když doma porazili Jablonec 2:1. Svěřenci kouče Tobiáše se sice rozjížděli pozvolna, po půl hodině hry se ale díky přímému kopu Šímy dostali do vedení, což je výrazně uklidnilo. Když pak ve druhém poločase přidal druhý gól Sedláček, nepomohlo ani hostům snížení deset minut před koncem.

Trenér Dynama České Budějovice Pavel Tobiáš poslal do zápasu očekávanou sestavu, kde se také poprvé v základu objevil na pravém kraji obrany Martin Laurinc, jenž přišel na jih Čech na začátku týdne ze slovenského Ružomberoku.

První poločas začaly za slunečného a teplého počasí oba celky velmi opatrně a v prvních minutách byla k vidění tradiční oťukávaná. O první střelecký pokus se postaral Jan Svátek, nemířil ale přesně. O poznání nebezpečněji hlavičkoval na druhé straně po rohu Huber, gólman Kučera měl plné ruce práce, aby konečky prstů vyrazil míč těsně nad břevno. Před Špitem odpověděl po přímém kopu Benáta Hílek, jeho zakončení pravou nohou bylo ale velmi nepřesné. Živějším dojmem sice i v následujících minutách působili domácí, avšak hosté několikrát zahrozili z rychlých kontrů. Po půl hodině hry došlo k první změně skóre. Přímý kop z dobrých čtyřiceti metrů poslal do vápna Jablonce Petr Šíma a překvapený Špit pustil míč za svá záda. Po vstřeleném gólu domácím narostla křídla a na bránu Jablonce se hrnul jeden útok za druhým. Za domácí se před koncem poločasu dostali do šancí Sedláček a dvakrát Benát. Především v 45. minutě měl blízko ke skórování právě Benát, jehož únik po pravé straně provětral hostující obranu. Sám před Špitem ale poslal míč těsně mimo.

Do druhého poločasu poslal hostující kouč Komňacký na hřiště čerstvé mladíky Kocourka s Valentou a hra Jablonce se hodně zvedla. Hosté se díky několika standardkám zatlačili před velké vápno Dynama a před Kučerou bylo nejednou velmi horko. Jihočeši ale odpověděli nejlépe jak mohli. Po ukázkové akci našel v 55. minutě Benát ve vápně Svátka, ten zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování před odkrytou bránou Tomáše Sedláčka, jenž svou třetí brankou v sezoně zvýšil na 2:0. O tři minuty později se do střelecké pozice dostal na pravé straně Michálek, na domácího brankáře si ale nepřišel. V další dobré pozici se se poté ocitl i Žofčák, ani on ale nezamířil přesně. Za Jihočechy mohl na druhé straně odpovědět po centru Šímy Jan Svátek, jenže místo zakončení se srazil s gólmanem Špitem. S blížícím se koncem zápasu se domácí začali soustředit na hlídání výsledku, což se jim nevyplatilo v 84. minutě, kdy klasického angličana o dvě tyče dosáhl parádní střelou Tomáš Michálek. Ve zbývajících minutách se domácí hnáni trenérem Tobiášem opět zvedli a další nápor hostujícího celku nedopustili. Naopak zvýšit na 3:1 mohl v samém závěru Tomáš Stráský, jenž ale nezamířil ve vyložené pozici přesně.