Několik málo vteřin chybělo fotbalistům Dynama České Budějovice, aby si z pražské Synot Tip Areny odvezli tři body za výhru nad Bohemians 1905. Skvěle rozjetý zápas, během kterého vedli díky dvěma brankám Zdeňka Ondráška, nedokázali dotáhnout do vítězného konce a gólem z 93. minuty uhráli pouze bod za remízu 2:2.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý poslal do zápasu na hřišti Bohemians víceméně osvědčenou sestavu. Jedinou změnou oproti předchozím zápasům bylo zařazení Dmitrije Lenceviče, který se postavil do stoperské dvojice vedle kapitána Davida Horejše. Hned ve 3. minutě sahali hosté z jihu Čech po vedení, když se ke střele z velké dálky odhodlal Hudson. Jeho dělovku ale vytěsnil konečky prstů na tyč gólman Sňozík. Domácí Bohemka odpověděla velkou šancí Štohanzla, který byl s míčem na kopačce až před Kučerou, tísněn Lencevičem ale poslal míč do autu.

Přestože byla Bohemka v úvodu zápasu mírně aktivnější, Jihočeši ukázali velkou produktivitu. V probíhající 19. minutě zachytil Hudson rozehrávku soupeře, jako na zlatém podnose předložil míč Zdeňku Ondráškovi, který levačkou propálil bezmocného Sňozíka - 0:1. Budějovičtí po vstřelené brance přebrali iniciativu a rázem jich bylo plné hřiště. Hned ve 27. minutě vedli hosté již 2:0, když Otepka vyslal do úniku Hudsona, ten opět ideální přihrávkou předložil z levé strany míč Zdeňku Ondráškovi, který se do prázdné brány opět nemýlil a zaznamenal druhý gól v zápase.

Přestože panovalo nad pražskou Synot Tip Arénou velké horko, hrál se i v dalším průběhu poločasu velmi zajímavý fotbal. Snížit mohl dvě minuty po druhém gólu Dynama Štohanzl, jeho tečovaná střela ale skončila na břevně. Po gólu pak volala také šance Hartiga, který se ve 40. minutě řítil sám na Kučeru, v zakončení ale trestuhodně selhal. Domácí fotbalisté i vy zbývajících pěti minutách hodně tlačili, gól se jim ale vstřelit nepodařilo.

Úvod druhého poločasu si hosté z jihu velmi dobře pohlídali a klokani se dlouhé minuty nemohli dostat na dostřel Kučerovy brány. Až v 60. minutě se do šance hrnul Hartig, toho ale uvnitř pokutového území čistě odzbrojil Hudson. Jihočeši se ale stále dostávali pod tlak, který vyvrcholil v 65. minutě, kdy po velkém závaru uvnitř pokutového území se po závaru na třetí pokud prosadil Jan Moravec. Po gólu volala také šance Škody, který byl sám před Kučerou v 69. minutě, brankář Dynama se ale zaskvěl skvělým zákrokem.

Míč do sítě budějovického týmu dopravil v 73. minutě Kaufman po centru Trubily, sudí Drábek ale kvůli faulu na Kučeru branku neuznal. To nic ale neměnilo na tom, že hráči Bohemians byli stále výrazně aktivnější. V závěru zápasu jejich velký tlak sice trochu otupil, přesto skončilo utkání pro Dynamo velmi nešťastně. V probíhající 93. minutě se po nedorozumění obrany dostal k míči uvnitř vápna Jiří Kaufman, udělal kličku brankáři Kučerovi a z úhlu pak pod břevno vyrovnal na konečných 2:2.

Nitrianský Milan (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Převládají samozřejmě pocity zklamání. Když mužstvo dostane v 93. minutě takovýhle gól, který si sami vymyslíme, tak to zamrzí a zabolí. Ale asi je to spravedlivé, za tu naši pasivitu ve druhém poločase jsme nemohli čekat nic jiného. Pod dojmem těch špatných prvních poločasů jsme vstoupili do utkání dobře a první poločas byl z naší strany vydařený. Pak jsme se ale nechali zatlačit. Když už se zdálo, že jsme ten největší nápor odrazili, nezvládli jsme závěr. Měli jsme si počínat taktičtěji."

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Mám smíšené pocity. Úvod byl z naší strany velmi špatný, nedostupovali jsme hráče a Budějovice nás naprosto zaslouženě potrestali. Máme přece jen starší mančaft a tomu nepřeje to vedro. Naopak když bylo anglické počasí, to nám vyhovovalo víc. V poločase jsme si řekli, že teď se ukáže, jestli jsme schopni obracet utkání z nepříznivého stavu. Hráli jsme na morálku, na vůli, oživení přinesli střídající hráči. Mužstvo zaslouží za druhý poločas pochvalu, zaslouženě jsme vyrovnali."