I ve druhém jarním utkání obdržela českobudějovická juniorka vysoký příděl. Po pěti gólech od Bohemians tentokrát inkasovali černobílí sedm branek v Liberci. Jihočeši mají šanci na reparát za týden v Jablonci, odkud by rádi přivezli první venkovní body.

Jihočeši dorazili na sever Čech i s Patrikem Švantnerem v útoku. Čekal na ně soupeř doplněný o několik hráčů na hraně libereckého áčka - namátkou brankář Nguyen či Havelka, Wiesner, Knejzlík nebo Gembický. Domácí měli od úvodu výraznou převahu. Pár desítek vteřin po startu utkání Knejzlík posílal do vápna střílený centr, po vzniklém závaru vykopával míč z brankové čáry jeden z hráčů v černobílém. Na branku Dynama se valil jeden útok za druhým a gólman Luksch měl plné rukavice práce. Po čtvrthodině už ani brankář českobudějovického týmu nezmohl nic s tím, když Filip Havelka zakončil přesně k tyči rychlý útok.

O pět minut později přišla pro hostující celek další pohroma. Slovan vedl svoji gólovou akci opět po levé straně, proti prvnímu střeleckému pokusu předvedl Luksch ještě kvalitní zákrok, na další dorážku Filipa Havelky už však byl krátký a bylo to o dva. Pak se tlak Libereckých mírně otupil, ale Dynamo se do ofenzivy moc nedostávalo. Stav 2:0 se do poločasové přestávky nezměnil. Luksch předvedl několik znamenitých zákroků, ten nejlepší asi v závěru pětačtyřicetiminutovky proti šanci Knejzlíka.

Na startu druhého poločasu přidali Severočeši další zásah. Po rohu rozehraném na krátko dostal hodně prostoru Tomáš Wiesner, hostující obránci jej trestuhodně nechali projít do šestnáctky a Wiesner skóroval. O další dvě minutky později už to bylo 4:0. Na hranici vápna dostal příležitost ke střele Petr Heppner a domácí kapitán ranou k tyči nedal Lukschovi šanci. Dynamo si chtělo alespoň částečně napravit reputaci, v největší příležitosti však Lindák jen protáhl domácího gólmana Nguyena. Domácí juniorka byla produktivnější. Po hodině hry zůstal vpravo neobsazený Miroslav Dvořák a křížnou střelou pokořil Luksche popáté.

Za další čtyři minuty liberecká kanonáda pokračovala. Od brankové čáry přišla zpětná přihrávka na volného Dominika Gembického, jenž už neměl problém balon uklidit do sítě. Pak tempo hry trošku polevilo. O vítězi bylo rozhodnuto a mrazivé počasí závěru zápasu šmrnc nedodalo. Poslední branku obstaral znovu Dominik Gembický, po jehož střele se Luksch natahoval marně. Dynamo tak prohrálo v Liberci vysoko 0:7 a připsalo si na jaře druhý debakl.