Velmi omlazená rezerva SK České Budějovice si v prvním kole letošního ročníku ČFL poradila s ambiciózním Kolínem a vyhrála na jeho hřišti 3:2.
Mladé mužstvo z Českých Budějovic se nezaleklo prvního zápasu venku a hned po čtvrt hodině vedlo. Nejprve se ve 13. minutě po Šafránkově centru z levého křídla a Maruškově posunutí trefil ze sedmi metrů bezpečně Houška, 0:1. Za dvě minuty po rohu dorazil Maruška Pivoňkovu hlavičku a domácí zkušený tým se nestačil divit, 0:2. Kolínští přidali a ve 32. minutě se také po rohovém kopu trefil Holý na 1:2.

I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. V 50. minutě Pouzar kopal přímý kop, brankářovi prošel míč mezi nohama, strážce kolínské svatyně se ale rychle otočil a míč chytil. Hosté sice reklamovali, že byl míč už v brance, ale sudí Moudrý gól neuznal. Na druhé straně za tři minuty vyrazil Křížek bravurně hlavičku Fíčka z bezprostřední blízkosti. V 59. minutě už ale znovu udeřili dobře hrající českobudějovičtí hráči; Maruška šel do brejku, udělal kličku i poslednímu obránci a skóroval, 1:3. Pak stejný hráč hostujícího týmu promarnil dobrou příležitost po rychlé akci Leštiny a Pouzara. V 69. minutě byl před kolínskou brankou úplně sám Pouzar, ale také nedal gól. A tak se radovali domácí. Z přísně nařízené penalty se trefil dvacet minut před koncem Fíček, 2:3. Na víc ale Kolín neměl, k tomu se ještě v 83. minutě vytáhl domácí brankář Čižinský proti přesné hlavičce Pivoňky.
Zdroj: Českobudějovické listy