Po většinu času mělo Dynamo více ze hry a až na slabší pasáž z druhého poločasu si na úvod sezony připsalo zaslouženou výhru. Do vedení poslal černobílé Matej Mrsić, za Třinec srovnával Dedič. Vítěznou branku obstaral v 86. minutě střídající Ivo Táborský, na něho ještě navázal mladík Šplíchal. Už za týden se Dynamo představí poprvé venku, hrát bude na Žižkově.

Do prvního kola vyslal David Horejš stejnou jedenáctku jako do generálky proti Benešovu, stejně tomu bylo i u třineckých fotbalistů. Aktivněji pojali úvod zápasu domácí. Drželi více míč na kopačkách a vyplynul z toho i první střelecký pokus. Slabší nohou vyslal prudkou ránu Pouček a Paleček vyrazil na rohový kop. Do dobré pozice se po rychlém přízemním centru dostal Javorek, ale tísněn dvěma hráči nezakončil přesně.

Největší příležitost prvního poločasu přišla v 24. minutě. Roh rozehraný nakrátko se vrátil k Mateji Mrsićovi, jenž ostrým centrem napálil břevno. Paleček by jinak neměl šanci zasáhnout. Třinec zahrozil za první půli pouze jednou, kdy Dedič uvolnil Šumberu a jeho pokus v dobré pozici vychytal Křížek.

I do druhého poločasu vstoupilo lépe Dynamo a po zásluze se dočkalo vedení. Po deseti minutách hry ve druhé půli našel krásným pasem Kladrubský Javorka. Ten prudce vypálil, míč se od Palečka odrazil k Mateji Mršičovi, jenž se podíval a bezpečně poslal míč na vzdálenější tyč – 1:0. Od inkasované branky se Třinec začal tlačit za vyrovnáním. Centr Šumbery doletěl Omastovi, který technickým obloučkem nastřelil břevno.

Vyrovnání se Třinečtí dočkali po hodině hry. Ilka poslal z pravé strany centr do vápna, kde si udělal prostor René Dedič a hlavičkou poslal míč k tyči – 1:1. Čerstvou krev do hry přinesl střídající mladík Šplíchal. Dynamo rázem ožilo a zasadilo soupeři klíčovou branku. Petr Javorek zkušeně podržel balon, podařilo se mu odcentrovat do míst, kde byl Ivo Táborský a střídající útočník slabší nohou poslal míč za Palečka – 2:1. Mladík Šplíchal byl za svůj výkon odměněn. V poslední minutě zápasu si pohrál s obráncem i brankářem a zakončil na konečných 3:1.

David Horejš (trenér Dynama): „Čekal nás mimořádně nepříjemný soupeř. Jeho kádr zůstal prakticky stejný, naopak ještě posílil. Věděli jsme, že musíme hrát kombinačně, dělat rychlý přechod do otevřené obrany. Připravovali jsme se na to, že nás bude zlobit vysoký útočník Dedič, což se i potvrdilo. Dočkali jsme se vedení, ale soupeř zaslouženě vyrovnal. Měli jsme tam slabší pasáž. Dneska strhli vítězství na naši stranu střídající hráči. Šli si za tím, oživili naši hru a nakonec to celé rozhodli. Musím je pochválit.“

Jiří Neček (trenér Třince): „Na úvod to bylo velice dobré utkání. Inkasovali jsme poměrně laciné branky, zároveň jsme měli šance na to, abychom dokázali se stavem něco udělat. Těžko říct, jestli nebyl u první branky soupeře ofsajd, byla to sporná situace. Mrzí nás to, ale chtěl bych domácím pogratulovat k vítězství. Závěr jim vyšel opravdu na jedničku.“