Juniorka českobudějovického Dynama odehrála vynikající utkání. Proti favorizovanému Jablonci se diváci měli, na co dívat. V duelu padlo sedm branek, Jihočeši vedli 2:0, pak prohrávali 2:3 a nakonec zvítězili 4:3, když se v samotném závěru parádně prosadil Filip Vaněk. Z posledních pěti zápasů tak juniorka uhrála deset bodů.

Domácí vstoupili do utkání posíleni o některé hráče z širšího kádru A-týmu. Hajdušek, Hric, Vaněk, Řezáč nebo Kadula přispěli ke slušné kvalitě utkání a tomu, že se stovka diváků na Složišti rozhodně nenudila. Jihočeši měli výborný vstup do utkání. Z aktivity vyplynuly hned dvě branky. Nejprve se prosadil po hezké individuální akci Lukáš Bálek, po čtvrthodině měl v brance opět prsty Bálek. Tentokrát jeho práci zužitkoval pohotový Patrik Švantner a domácí vedli o dva.

Pak ale začali vystrkovat růžky Severočeši, kteří brzy snížili. Ve 24. minutě se do úniku dostal Lukáš Novák a sám před Hajduškem nezaváhal. Černobílým mohl vrátit dvoubrankové vedení Kadula, ale jemu se sólo brankou zakončit nepovedlo. A tak přišel druhý jablonecký trest. Centr Vitkoviče z pravé strany přesně našel Jiřího Žembu, jenž srovnal.

Úvod druhého dějství byl opatrnější, v 65. minutě se hostům podařilo dovršit obrat. Tečovaná rána Jiřího Žemby zapadla do Hajduškovy svatyně a Jablonečtí si poprvé užívali pocit vedení. Ale to užívání nemělo dlouhého trvání. O dvě minut později totiž rozehrával Vaněk zkrácený roh, míč doletěl přesně k Lukáš Havlovi, který zblízka nezaváhal.

Jihočeši se hnali za čtvrtou brankou, jeden z nejlepších hráčů na hřišti Kadula jí byl blízko, trefil ale jen tyč. Když už vše směřovalo k remíze, tak Havel nakopl dlouhý míč, do něho se parádně opřel Filip Vaněk a přesnou ránou zajistil Dynamu cenné tři body.