Bezbrankovou remízou zakončili fotbalisté českobudějovického Dynama druhou třetinu sezony 2016/17. Po výsledku 0:0 v Ústí nad Labem tak pokračuje čekání Jihočechů na první jarní výhru. Souboj s Armou příliš fotbalové krásy nenabídl, ani jeden z celků si moc šancí nevytvořil.

V dresu Dynama poprvé v sezoně nenastoupil v základu stoper Ondřej Šourek, vedle Pavla Nováka se tak postavil Jiří Kladrubský. Na sever Čech neodcestoval ani lehce zraněný Richard Kalod. Úvod samotného duelu byl oboustranně opatrný, hrálo se převážně mezi vápny. První větší šanci domácích měl po čtvrthodině Procházka, který ale po Peterkově stříleném centru z dobré pozice minul. Na druhé straně to zkoušel střelou z dvaceti metrů Patrik Čavoš, neuspěl však stejně jako o chvilku Ivo Táborský, jehož střelu ústecká obrana zblokovala.

Arma hrozila zejména zásluhou střelecky aktivního Pavla Moulise, který to zkoušel během prvního poločasu několikrát. Ani jednou však pozorného Křížka nepřekvapil. První poločas gól nenabídl, hodně opatrných pětačtyřicet minut nepřineslo ani mnoho šancí.

Na startu druhého dějství se rýsovala pro Jihočechy zajímavá šance, když Petr Benát hledal Jakuba Peška, kterému ale v poslední chvíli zblokoval střelu Kateřiňák. Jediný ústecký útočník Jindráček se o změnu bezbrankového stavu pokusil na konci padesáté druhé minuty, ale ani on neuspěl. Dynamo se o vedení pokoušelo často po standardních situacích, domácí gólman Zacharda ale povětšinou moc práce neměl.

Zasahovat mnohokrát nemusel ani jeho protějšek Zdeněk Křížek. Dvacet minut před koncem si Severočeši vytvořili mírný tlak, šance však nepřicházely. Peterkova hlavička po rohu nebezpečná nebyla. Závěr duelu se sice odehrál především na polovině hostů, svěřenci Davida Horejše ale neměli problém uhájit čisté konto. Gól však Jihočeši nedalo, a tak Dynamo v Ústí nad Labem remizovalo 0:0 a nadále čeká na první jarní výhru.