Doslova vydřené tři body si do prvoligové tabulky připsali v neděli fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří na domácím stadionu porazili Tescomu Zlín gólem Radzinevičiuse z pokutového kopu 1:0. Především první poločas utkání přinesl velmi vyrovnanou partii a mírný tlak si domácí vytvořili až v druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy se však již střelecky neprosadili. Jihočeši budou přezimovat na osmé příčce se ziskem dvaadvaceti bodů.

V domácí sestavě letos poprvé od začátku nastoupil zkušený Leština, který na pravém kraji obrany nahradil zraněného Peroutku. Na zlínské straně bylo vynucených změn mnohem víc, jak už ovšem bylo avizováno během týdne před zápasem.

V úvodních minutách projevovali větší aktivitu hosté, když se dostali k zahrávání dvou rohových kopů. Jihočeši ale postupem času hru vyrovnali a v 10. min. se v dobré palebné pozici zjevil Mrkvička, jenž ale mířil mimo tři tyče zlínského Baránka. Stejně se vedlo o chvíli později i Radzinevičiusovi. Sílící převahu Dynama pak málem zmrazil Bača. Hostující útočník se řítil sám na branku, obešel si dokonce už i Kučeru, ale při kličce budějovickému brankáři mu míč utekl do zámezí. Následně unikajícího Žůrka zastavil nedovoleně Horejš, za což uviděl žlutou kartu. S přibývajícími minutami bylo jasné, že tradiční zbraň Jihočechů z posledních utkání – rychle vstřelená branka, tentokrát zůstane nevyužita. Když se totiž svěřenci trenéra Straky dostali do zakončení, scházela jim na kopačkách tolik potřebná přesnost. Jako Černému a Horejšovi, kteří pálili z voleje po rohových kopech, pokaždé ale bez razance a mimo. Na druhé straně se k dalšímu svému obávanému rozběhu dostal Žůrek, kterého Žižka naštěstí pro domácí od míče včas odzbrojil. První poločas už se blížil pomalu ke svému konci a vypadalo to, že se diváci gólu nedočkají. Ve 43. min. ale Černého ve velkém čtverci fauloval Konečník a sudí Matějek ukázal na značku pokutového kopu. Po krátkých diskuzích, kdy za protesty dostal žlutou kartu Kroča, se k míči postavil Tomas Radzinevičius. Litevský forvard se rozběhl a Baránka nekompromisně překonal tvrdou střelou do horní části branky uprostřed – 1:0. Všechno důležité se tak událo v závěru první půle a do kabin odcházeli šťastnější Jihočeši.

Scénář představení po přestávce lze charakterizovat velice jednoduše. Hostující Tescoma se zatáhla na vlastní polovinu a ačkoli měla co dohánět, spíše jen vyčkávala na chybu Dynama, kterou by při brejku mohl rychlonohý Žůrek náležitě potrestat. Obranný val Českých Budějovic ale pracoval spolehlivě. Směrem dopředu Jihočeši byli aktivní, jejich snaze však scházela ona pověstná finální přihrávka. A když už si to třeba po levé straně namířil Černý, byl za cenu žluté karty zastaven Zapletalem. Posléze předvedl na protější straně hřiště obří sprint Plocek, ale Černého pas na něj byl dlouhý. V dobrých příležitostech se objevoval Mrkvička, buď ale na míč hlavou jen těsně nedosáhl, nebo nedokázal v tísni zakončit. Hostující kouč Hoftych ve snaze vyrovnat vyčerpal s běžící 76. min. všechna možná střídání, ale k ničemu kloudnému to nevedlo. Ojedinělé nebezpečí pro brankáře Kučeru znamenal závar v jeho vápně, který ale se stoickým klidem a pomocí spoluhráčů vyřešil obránce Hunal. Přímou střelu na branku pak po dlouhé době vyslal Radzineviučius, avšak jeho pozdrav z dvaceti metů gólman Baránek v pohodě lapil. Již v nastavení se Teccoma nastěhovala před Kučeru, když zahrávala dokonce i rohový kop, domácí fotbalisté si ovšem tři body za nejtěsnější výhru už pohlídali.