Kdyby se hrálo pouze na jeden poločas, vezlo by si Dynamo z Brna tři body. Jenže fotbal se hraje na dva poločasy a v tom druhém Zbrojovka zcela otočila stav 0:1, který platil díky brance Sandra. Dva góly Švancary zlomily Jihočechy a svěřenci Františka Cipra nakonec odjeli z moravské metropole s výsledkem 1:3.

V základní jedenáctce Dynama se nakonec objevil Petr Javorek, pro něhož to byl první start v letošní sezoně. Úvod utkání byl oboustranně hodně ofenzivní. Nejprve zahrozili domácí, po Husárově centru ze strany míč lehce tečoval mimo Jurdík. Za Jihočechy mohl skórovat Markovič, ale po hlavičce Nováka trefil z malého vápna jenom brankáře Petra. Hned z protiútoku zahrozil Švancara, jenž nacentroval do vápna a Šoljić hlavičkoval jenom těsně vedle.

První branka padla ve 13. minutě, kdy Dynamo předvedlo pěknou kombinaci. Hanzlík posunul míč u lajny Otepkovi, ten nacentroval do vápna na Markoviče, jenž vrátil míč proti noze Sandrovi, který přesnou střelou poslal Jihočechy do vedení. Po úvodní brance se hra uklidnila. Po půlhodině hry rozehrál Sandro trestný kop a Pavel Novák hlavičkoval neatakován nad branku.

Z brněnského mužstva musel podezřením na zlomenou klíční kost ve 36. minutě odstoupit stoper Kaufman. Dynamo do poločasu v klidu hlídalo vedení a do kabin si odnášelo jednogólový náskok.

Na startu druhé půle podnikl ofenzivní výlet pravý obránce Hyčka, Daněk jeho následnou střelu zkrotil. Jenže ve 48. minutě už byl českobudějovický brankář bezmocný. Míč se po rychlém brejku odrazil k Petru Švancarovi, který z hranice vápna obstřelil gólmana Dynama. Zbrojovka se dostala po vyrovnávacím do aktivity a Jihočechy moc nepouštělo do hry.

Domácí se dostali do vedení v 65. minutě. To od postranní čáry nacentroval míč do vápna Glaser a Petr Švancara přes Tomáše Řepku pohodlně hlavičkou poslal svůj tým do jednobrankového náskoku. Na to reagoval trenér Cipro dvěma střídáními a stáhnutím obrany na tři členy. Jenže úspěch to nepřineslo, ba naopak. V 72. minutě vystřelil z velké dálky Petr Glaser a míč s přispěním tyče skončil v síti.

Na nepříznivý stav zkoušel odpovědět Novák, ale Řezníček hlavičkoval po jeho přesném centru nedůrazně a nepřesně. V závěru zkoušel alespoň snížit Otepka, ale jeho pokus šel vysoko nad branku. Poslední minuta nabídla šance na obou stranách. Mezlíka nejprve vychytal Daněk, Markovič záhy ve výborné pozici přestřelil. Jihočeši tedy po děsivé druhé půli prohráli v Brně 1:3 a připsali si pátou prohru v řadě.

Zeba Emir (74.)

František Cipro (trenér Dynama): "Když řeknu frázi, tak to byl zápas dvou rozdílných poločasů. Po poločase jsme vedli 1:0 a byly tam i další situace, kdy jsme mohli vedení zvýšit. Bohužel se stalo to, co se nám přihodilo letos už několikrát. Hrozně brzy ve druhém poločase jsme inkasovali gól. To se sice stát může, ale nám se tohle přesně přihodilo již podruhé nebo potřetí. Soupeř následně naroste, chytnou se diváci, my jdeme do kolen a právě tahle branka na 1:1 další průběh hodně ovlivní. Přitom máme zkušený tým a tohle by se nám stávat nemělo."

Petr Čuhel (trenér Zbrojovky): "V prvním poločase jsme hráli bez nasazení, chyběla agresivita, prohrávali jsme osobní souboje a obdržená branka přišla po chybě obrany. Chceme fotbalem fanoušky bavit, ale v prvním dějství tomu tak nebylo. K obratu pomohla první branka, poté jsme začali hrát co jsme si řekli a po stranách jsme se dostávali do šancí, ze kterých vzešly dvě pěkné branky. Příště je však třeba pracovat od první minuty, nikoliv až od začátku druhé půle."