Poprvé bez bodového zisku odešli z utkání 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY fotbalisté českobudějovického Dynama. Jihočeši prohráli na půdě Zbrojovky Brno 1:2, když domácí rozhodli utkání díky brankám ze vzduchu. Horejšův tým dokázal ve druhém dějství pouze snížit díky Lukáši Havlovi.

Jihočeši udělali jednu změnu v sestavě, od začátku nastoupil hrdina posledního utkání Roman Wermke. Domácí se museli obejít bez zraněného Štěpanovského a ve středu obrany naskočil Kryštůfek místo Pavlíka. Zbrojovka vlétla do zápasu jako uragán a už po patnácti vteřinách pálil nebezpečně Růsek a Křížek musel vytáhnout těžký zákrok. Pak se však hra vyrovnala a Dynamo exligový celek dlouho nepustilo do žádné příležitosti. Naopak se černožlutí začali osmělovat. Velikou šanci měl po Wermkeho pasu Mršič, ale do jeho zakončení skočil v poslední chvíli obránce a situace skončila pouze rohovým kopem.

Když se Horejšův celek začal dostávat do slibných možností, přišla studená sprcha. Pro Lutonského sražený centr si Křížek nakonec nedošel, do vzduchu se zavěsil obrovitý Lukáš Magera a hlavou otevřel skóre. Navnadění domácí dál hýřili aktivitou, po dobré práci Růska pálil v ideální pozici Lutonský, ale branku přestřelil. Záhy předvedli brněnští pěknou fotbalovou akci, kdy Bartolomeu trefil těžký volej o decimetry nad branku hostů. Zaskočení Jihočeši si do konce prvního poločasu žádnou výraznější šanci nevytvořili. Kladrubského střela z přímého kopu se mezi tři tyče nevešla. Naopak před poločasem přišla pro hosty druhá pohroma. Po trestném kopu Eismanna si v souboji s Vraštilem vstřelil hlavou vlastní gól Lukáš Havel.

Do druhého dějství naskočil Ivo Táborský místo Vojtěcha Geberta a hra hostů se zlepšila. Odměna za aktivitu přišla v 51. minutě, kdy Mršičův roh hlavičkoval Táborský do tyče, ale Lukáš Havel už balon doklepl hlavou do sítě. Dynamo se nadechovalo k náporu, z brejku však mohla Zbrojovka opět odskočit, ale Křížek skvěle vychytal Růska. Jihočeši se ale přesto nevzdávali a tlačili se do útoku. Přímý kop Táborského ze 67. minuty ještě Melichárkovi příliš starostí nenadělal, domácí gólman se ale pak musel zaskvět v 80. minutě, když do horního rohu brány mířící ránu Táborského vytěsnil s vypětím všech sil na roh. V závěrečné desetiminutovce hráli fotbalisté Dynama již vabank a na hrot útoku se vedle Táborského posunul stoper Havel. Do další šance se ale tým Davida Horejše již nedostal a na jihu Moravy prohrál 1:2.

David Horejš (trenér Dynama): "Zápas v Brně jsme si prohráli prvním poločasem, kdy jsme tu první půli odehráli velice špatně. Soupeř měl větší chuť po vítězství, vyhrával osobní souboje a dělal nám tam obrovské problémy. Domácí zjednodušili způsob hry nakopáváním míčů na Mageru a ten všechny hlavičkové souboje vyhrával. Druhý poločas se obraz hry hodně změnil, bylo to na jednu bránu, avšak nám se podařilo vstřelit jen jeden gól a soupeř to pak dobře odbránil."

Roman Pivarník (trenér Zbrojovky): "První poločas byl relativně vyrovnaný. My jsme v šestnáctce měli více příležitostí, kromě dvou gólů i další šance. V defenzivě jsme byli pozorní, nepouštěli soupeře do akcí na naší třetině hřiště a zaslouženě šli do vedení. Také do druhého poločasu jsme měli slušný vstup, škoda jen, že se nám nepodařilo dotáhnout nadějné situace, nedobře jsme je dohrávali v předfinální fázi. I proto nám život zkomplikoval kontaktní gól, který soupeře vždycky nakopne. Trochu jsme se psychicky začali obávat o výsledek, měli jsme možnost vedení zvýšit, to se nepovedlo. Pozitivní je, že jsme pod tlakem dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce."