V závěrečném utkání Dynama v Tipsport lize kouč František Straka nasadil do hry výhradně hráče širšího kádru. Mnozí z nich měli v nohách i včerejší utkání B-týmu a dorostu v Zimní lize, což se na výsledku také notně podepsalo. Přesto byli výrazně mladí Jihočeši v první půli Bohemce více než vyrovnaným soupeřem. Jenže Klokani po celé utkání disponovali daleko větší produktivitou a nakonec Dynamo přehráli v poměru 6:1. Ve třech duelech Tipsport ligy tak Jihočeši nezískali ani bod.

V první akci utkání nedokázal Ordoš trefit centr Morávka. I přesto ale do utkání vstoupili aktivněji Jihočeši. V úvodních minutách se totiž několikrát dostali na dostřel soupeřovy branky. Nejdříve pálil Jasanský, ovšem bez razance. V 7. min. už o poznání nebezpečněji střílel z hranice vápna Dolejš, avšak brankář Zich jeho bombu vyrazil na rohový kop. Po něm následovaly dva pokusy Marcina, jemuž se ale hradbu hráčů v zelenobílých dresech propálit nepodařilo. V 8. min. přišel pro hosty šok. Po rohovém kopu se totiž dokázal prosadit Michal Ordoš – 1:0. A než se stačili Jihočeši vzpamatovat, zasadil jim agilní útočník druhý úder. Michal Ordoš využil jejich zaváhání v obraně a po průniku středem hřiště zvýšil skóre – 2:0. Svižné tempo pokračovalo i nadále. V 15. min. se Dynamu podařilo snížit. Po spolupráci Dolejše s Peroutkou na pravé straně hřiště, vyraženou střelu Dolejše brankářem Zichem do prázdné brány dorazil Michal Šmíd - 2:1. Vstřelený gól vnesl do řad Budějovických ještě větší elán. Ten byl ale záhy opět rozehnán. Po uvolnění ve středu hřiště Adam trefil tyč Pešulovy branky. To byla jen předzvěst dalších okamžiků. Po závaru v hostujícím vápně totiž Marcin zahrál rukou a sudí Moudrý ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se ve 30. min. postavil Ivan Hašek a mířil přesně doprostřed brány – 3:1. Jihočeši si pak sice vytvořili zřetelnou převahu, ale nic z ní už do konce prvního poločasu vytěžit nedokázali.

Po přestávce udělal trenér Straka ve své sestavě několik změn. V brance nahradil Pešulu další mladíček Vršecký. Kapitán staršího A-dorostu Bambule pak v obraně nahradil Marcina a do ofenzivy místo Dolejše poslal Ondráška. A ještě před poločasem zraněného Pravdu vystřídal Mácha. Po změně stran začali lépe Klokani a drželi míč častěji ve své moci. Jenže v 58. min. vyrobili velkou hrubku, z níž pramenila velká šance Dynama. Jasanský našel na vápně volného Mašáta, ten vypálil, ale Zich bravurně balon vytáhl nad břevno. V 61. min. přidal čtvrtý gól Bohemians střídající Karel Rada. Velezkušený rutinér si naskočil na rohový kop Haška a hlavou zamířil přesně – 4:1. Českobudějovické ani čtvrtý gól však nezlomil. Snížit mohl zakrátko Šmíd, ale jeho hlavičkový pokus Zich dokázal zneškodnit. V 64. min. postupoval dokonce sám na brankáře Stráský, jenže z úhlu křížnou střelou pálil těsně mimo. Na mladících Dynama byla vidět velká snaha, ale Bohemka byla holt velice produktivní. V 74. min. po centru Morávka zvýšil na 5:1 osamocený Ivan Hašek. Morávek mohl následně také překonat Vršeckého, ale z dobré pozici minul. V 87. min. kapitulaci Jihočechů nelítostně dokonal Lukáš Adam proměněným přímým kopem z 25 metrů, kdy přízemní střelou dokonale obstřelil zeď budějovických hráčů – 6:1. Ke konci zápasu to ještě z 30 metrů dalekonosnou střelou vyzkoušel hostující Bambule, ale na konečném výsledku už nic nezměnil.