Přímý duel o vedoucí pozici ve Fotbalové národní lize skončil lépe pro domácí Baník. Šlágr hraný bez diváků brankově načala Ostrava, konkrétně po čtvrthodině Urgela. Do poločasu ale krásnou ranou vyrovnal Benát. Jenže na startu druhého dějství se prosadil Mondek a domácí zase vedli. V 76. minutě jejich vedení zvýšil rovněž hezkou střelou Sus a jeho paráda se ukázala jako vítězná. V závěru totiž už jen snížil Ivo Táborský.

Oproti duelu s Frýdkem vyslal trenér Horejš od začátku do hry Kadulu, jenž se pral na místě Peška. Základní jedenáctka Baníku byla očekávaná, nechyběly v ní všechny opory. O první ohrožení branky soupeře se postaral Richard Kalod, jeho rána ale nenadělala Vaškovi v domácí brance problémy. Jinak ale úvodní čtvrthodinka patřila domácím. Přesto to mohlo být Dynamo, které bylo blízko vedoucí brance. Klesův centr totiž ve 14. minutě Kalod sklepl k nekrytému Benátovi, jehož rána šla jen těsně vedle.

Uběhly další dvě minuty a Baník hostům ukázal, jak se proměňují šance. Centr do vápna se od Mondeka odrazil k Ľubomíru Urgelovi, jenž ranou k tyči nedal Křížkovi šanci, přestože si českobudějovický gólman na míč sáhl. Jihočeši se snažili o vyrovnání hry, což se jim opticky dařilo. Stav ale zůstával nezměněn. Měnit se mohl ve 25. minutě, kdy na konci rychlého brejku Ostravy stál znovu Urgela, tentokrát mířil metr vedle.

Dynamo nehrálo dobře, jeho obrana byla hodně propustná a útoky končily většinou dřív, než začaly. I proto se kouč David Horejš už ve 35. minutě rozhodl pro střídání, kdy Kadulu nahradil Wermke. Před koncem poločasu Jihočeši na soupeře „nalezli“, vytvořili si tlak, který korunovali vyrovnáním. Pět minut před pauzou se na rohu velkého vápna k míči dostal Petr Benát a fantastickou ranou do vzdálenější šibenice se nominoval na gól měsíce. Kapitánova paráda tak určila poločasový stav 1:1.

I start druhého dějství patřilo domácím. Baníkovci se radovali v 53. minutě po rohovém kopu, brzy ale museli dát ruce dolů, protože jim byl odpískán útočný faul. Ostrava však nemusela smutnit dlouho. O tři minuty později vystřelil Hlinka, brankář Křížek jeho ránu vyrazil jen k nekrytému Karolu Mondekovi, jenž vrátil domácím vedení. Mužstvo kouče Petržely kontrolovalo hru, naopak Jihočeši museli vrhat více sil do útoku. Následné rychle brejky Ostravských často volaly po gólu, Stáňovi ale pod nohy skočil Křížek a hostující brankář se záhy vyznamenal i proti ráně De Azeveda.

I strakonický rodák v brance Dynama však byl krátký na gólovou dělovku Martina Suse ze 76. minuty, po níž už domácí sahali po třech bodech. Jenže Českobudějovičtí se nevzdali. Nejprve pálili Táborský a Pešek těsně vedle, v 85. minutě ale Ivo Táborský už zblízka po centru Benáta nezaváhal a bylo zaděláno na drama. Jenže Baník už si samotný závěr zkušeně pohlídal a urval cenné vítězství. Jihočeši tak prohráli i na půdě druhého exligového celku, na prázdném stadionu v Ostravě padli 2:3 a propadli se tabulkou.