Poslední kolo ČFL sehrál záložní tým Dynama České Budějovice na půdě týmu Xaverova z Horních Počernic. V teplém, slunečném počasí se nehrál fotbal nijak atraktivní a bohatý na góly už vůbec ne. Přitom oba týmy podle ohlasů fanoušků potřebovaly tři body jako sůl, každý však kvůli něčemu jinému. Xaverov snad ještě mohl postoupit do druhé ligy, Dynamu hrozil pád do divize.
Výkop měli hosté. Po chybě Máchy se dostal k míči Putík, ale jeho spoluútočník Vašíček byl chycen v ofsajdu. Ve 2. minutě odvracela Xaverovská obrana Krajčíkův dlouhý centr. O minutu později se pustil do útoku opět Putík a vybojoval první roh. Trenér Skála na své svěřence neustále křičel pokyny a diváci se bavili. Hra se delší dobu odehrávala ve středu hřiště. v 6. minutě získaly roh Budějovice. Na boční tribuně ve stínu se ozval domácí kotel, vyzbrojený transparenty. V 9. opět úspěšně centroval Matěj Krajčík, hlavička Jiřího Peroutky šla mimo branku. Po akci Davida Lafaty získali hosté druhý roh. Xaverov zvýšil aktivitu, ale nevycházely mu přihrávky. Černobílá obrana byla pozorná. Domácí kotel spílal "exxaverovskému" Myšákovi.

Díky aktivnímu Krajčíkovi získalo Dynamo několik standardek, nepovedlo se je ale úspěšně zakončit. "Bojujou jako lvi...," pronesl kdosi na tribuně a myslel tím hosty, kteří se snažili zůstat v ČFL. V 18. získal Krajčík míč pro Myšáka, kterého však jako stíny sledovali hned tři obránci. Ve 21. nastal nebezpečný závar před Skálovou brankou. Vašíčkovu střelu se povedlo gólmanovi společně s obranou odvrátit a nikdo z dalších domácích hráčů nestihl na míč včas reagovat. Ve 25. zahrával Xaverov standardku, konkrétně Šindelář, ale hlavička Vašíčka skončila v náruči Skály. Fanoušci se na své hráče začínali zlobit.

Hrálo se mezi šestnáctkami a oběma týmům utíkal míč. Po půlhodině hry si dovolil prudkou střelu z dálky Šindelář, ale mířil mimo. Domácí byli sice u míče častěji, ale s koncovkou měli problémy. Akce byly pomalé a zadní řada, posílená A-týmovým Martinem Leštinou, nepolevovala v pozornosti. Ve 33. si k nelibosti tribuny vymodlil faul Lafata, Krajčíkův centr byl odvrácen, ale o míč se i nadále rval s protihráči Jiří Kladrubský. Byli na něj ale tři, a tak neuspěl. Ze sektoru V.I.P. se ozval výkřik "Dynamo!". Ve 37. byl Bartoš při své akci těsně bráněn a vzápětí domácí při chybě v rozehrávce umožnili únik Lafatovi. Ten však bohužel nevystřelil včas a vybíhající gólman mu míč sebral. Šance to ale byla jako hrom. Závěr poločasu se více méně jen dohrával, Chlebek získal žlutou kartu za bránění ve hře Hendrychovi a Budějovice získaly třetí roh. Kladrubského střela však byla odvrácena a další, snad od Máchy, skončila v náruči Marka. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:0.

Ani druhý poločas nepřinesl nijak výrazné zlepšení. Ve 46. vyslal Lafatu do útoku Myšák, míč byl ale rychlejší a stejně tak i červená obrana. O dvě minuty později spustil akci Bartoš společně s Putíkem a získali třetí roh. Hlavička Csölleho šla mimo. V 51. poslal přesný centr Krajčík na hlavu Lafatovi, míč skončil těsně nad břevnem! Po faulu Jaroslava Chlebka, který sudí nepískl, se fanoušci hodně zlobili a kdosi z tribuny zavolal "Běž pískat kuličky za Pákistán!". V 53. Bartoš získal pro svůj tým standardku, hlavička Pence mířila do rukou Skály. Budějovičtí spustili akci po ose Hrbáč-Peroutka, Myšák byl těsně bráněn. Vzápětí střílel Putík zdálky mimo. "Je to hrozný..." úpěli fanoušci.

V 57. měli domácí obrovskou šanci, před Skálou nastal slušný závar a k nelibosti tribuny mířila poslední střela Svozila opět mimo tyče. V 62. vyslal Hendrych jedovatou střelu vysoko nad břevno. Pří další akci zůstal na lajně velkého vápna ležet kdosi z domácích hráčů, kotel se dožadoval penalty a když se tak nestalo, ozvalo se ze sektoru ryze dětskými hlasy "Černá s...!". Následující minuty přinesly fotbal plný zbytečných odkopů a nepřesných akcí. Xaverov dostal občas "záchvat aktivity", ale Dynamo úspěšně bránilo. Míč také často končil za plotem proti hlavní tribuně. Pouzara na trávníku vystřídal Mašát. V 70. minutě se díky rychle ubíhajícímu času zrychlila i hra, byla však plná autových vhazování, faulů nepřesností. Publikum bylo plné rádců taktiky. Xaverov sem tam úspěšně a pohledně kombinoval a získal již šestý rohový kop. V 76. měli další velkou šanci hosté. Do úniku se pustil Hrbáč, který předal nabíhajícímu Lafatovi, jehož střelu vyrazil gólman Marek na roh. Následující Kladrubského hlavičku vyhlavičkoval na poslední chvíli domácí obránce z branky a diváci měli infarkt.

V 79. se stal spasitelem svého týmu Jakub Skála, když zabránil tutovce Xaverovských. Putikovu střelu vyrazil a Vašíček pálil mimo. Záhy získali hráči v červeném již sedmý roh. Přesný centr prosvištěl skrz pokutové území jen o milimetry nikým netečován a hosté si mohli oddechnout. V 81. předal aktivní Hrbáč opět Lafatovi, ten poslal přihrávku Janouškovi a tomu se podařilo orazítkovat břevno! V 83. zkoušel střílet Krajčík, jeho pokus obránci zblokovali. Vzápětí získal míč Lafata opět pro Krajčíka, jehož jedovatá střela mířila těsně mimo. Na druhé straně zahrávali domácí již osmý roh a Skála "zatoulaný míč" reflexivně vykopl od branky. Obě mužstva se snažila dát gól. V 88. se stal spasitelem černobílého týmu Michal Mašát, který se ocitl v uvolněném prostoru a než se červení vzpamatovali, míč byl za zády gólmana Marka - 0:1. Minuty ubíhaly a dvě se nastavovaly. Xaverov se tlačil ke Skálově brance, byl však zastaven faulem a pak i ofsajdem. Hosté mohli přidat i druhý gól, ale nepodařilo se. Výhra 1:0 však znamenala pro tým z jihu Čech záchranu v ČFL.

Petr Skála: :"Samozřejmě, velká radost ze záchrany. Hlavně v závěru se hrál fotbal: kdo dá góla, vyhrál. A nám se to povedlo. Především jsem ale rád, že poslední kolo ČFL ukázalo, že výsledky nebyly dopředu domluvené.