SK Dynamo České Budějovice U19 zahájil jarní část nejvyšší dorostenecké ligy remízou 2:2 s FK Baník Most U19. Za domácí se trefili Linhart a Cihlář. Utkání se odehrálo na hřišti s umělým povrchem na Složišti a přilákalo dost diváků. V dalším kole jedou Jihočeši do Prahy, kde se střetnou se Spartou.

Po A-týmu zahájil jarní část ligy i starší dorost Dynama. Na Složišti uvítal Baník Most a utkání skončilo remízou 2:2. Do vedení šli Jihočeši po brance Linharta. Most vývoj utkání otočil díky brankám Koudelky a Soukupa. Body se nakonec rozdělovaly po pěkném vyrovnávajícím gólu Cihláře. Dynamo se v tabulce udrželo s dvaatřiceti body na lichotivé šesté pozici.

Úvod do utkání patřil domácímu týmu, který diktoval tempo hry. Avšak poprvé zahrozili hosté. V 5. a v 6. minutě kopal Most dva rohové kopy, ze kterých se neprosadil. Z protiútoku se o průnik mezi beky pokusil Wermke. Ani on ale nebyl úspěšný. Po deseti minutách hry kopalo Dynamo roh. Malý poslal dobrý centr, na který si ale nejvýše vyskočil hostující Levý. O minutu později fauloval Fajtl Karause a sám postižený zkusil z nabídnuté standardní situace otevřít skóre utkání. Jeho střelu v pohodě lapil domácí brankář Vokatý.

Dynamo sice mělo převahu, ale do zakončení se nemohlo dostat. Až ve 13. minutě Jihočeši poprvé vystřelili na branku. A byla to střela gólová. Po levé lajně utekl obránci Staněk a poslal nadýchaný centr na Zdeňka Linharta, který hlavou nekompromisně poslal balon do sítě – 1:0. Na rozdíl dvou branek mohl po ose Radouch – Malý – Kadula zvýšit opět Linhart. Na přihrávku před brankáře ale nedosáhl. V 18. minutě mohl jít Linhart sám na branku avšak zastavil ho hraniční ofsajd. Podobná situace vznikla i na druhé straně o tři minuty později. Most sice dokázal gólově vystřelit, ale proti byl zdvižený praporek postranního sudího.

Ve 25. minutě měl velkou šanci Wermke. Gólman jeho pokus vyrazil na roh, ze kterého se Jihočeši neprosadili. Z protiútoku měl do té doby největší šanci na vyrovnání Most. Z malého vápna střílel Karaus a naštěstí pro Dynamo branku překopl. Následovala pasáž hry, ve které si ani jeden tým nedokázal vytvořit střeleckou pozici. Most vyrovnal ve 34. minutě po akci Pátka. Ten zatáhl míč a přihrál před malé vápno na Adama Koudelku, pro kterého nebyl problém vystřelit mimo dosah domácího brankáře – 1:1. Jihočeši si před koncem poločasu v rozmezí dvou minut vybojovali čtyři rohové kopy. Ani jeden nevyužili.

Úvod do druhého poločasu přinesl dvě šance pro hostující celek. Karaus a ani Soukup na brankáře Vokatého nevyzráli. Most se dostal do vedení v 57. minutě, kdy využil zmatku v obraně Dynama Pavel Soukup a proti přesile dokázal dorazit míč do branky – 1:2. Jihočeši po inkasované brance začali hrát jako v úvodu utkání a Most postupně dostávali pod tlak. Velkou šanci na vyrovnání měl po hodině hry střídající Vaněk. Před prázdnou brankou mu chyběl k míči necelý metr. Trenéři Dynama Tobiáš a Dvořák reagovali na nepříznivý vývoj změnami v sestavě i rozložení. Z levé strany se do středu přesunul Kadula a tato změna byla znát. Hned o minutu později Kadula ve spolupráci s Linhartem vysunuli do šance Cihláře, který sám před brankářem poslal míč trestuhodně do něj. Ani další šance, které měl Malý, Cihlář nebo Novotný se neujaly. Až šest minut před koncem utkání napřáhl tři metry před vápnem Adam Cihlář a nádhernou střelou poslal míč pod břevno – 2:2.

Dynamo mohlo nakonec slavit vítězství, jenže dvě minuty před koncem po standardní situaci hlavičkoval Cihlář vedle levé tyče. Jihočeši tak udrželi domácí neporazitelnost a do tabulky si připsali dvaatřicátý bod. V dalším utkání hraje Dynamo U19 v sobotu 10. března v Praze od 13 hodin se Spartou.

Domácí trenér Jan Dvořák: "Utkání s Mostem jsme začali výborně a prvních patnáct minut jsme byli jasně lepším týmem. Dali jsme krásný gól, kdy po akci Staňka hlavičkoval Linhart, který svou šanci suverénně proměnil. Branka nám bohužel uškodila, protože jsme přestali hrát. Někteří hráči si mysleli, že je po zápase. Vypadli jsme ze hry, Most přebral iniciativu a do konce prvního poločasu zaslouženě vyrovnal. Druhá inkasovaná branka byla po naší chybě, kdy se mostecký hráč dokázal prosadit přes tři naše hráče. Naše hra nebyla dobrá a reagovali jsme střídáním. Hru se podařilo oživit a výsledkem byla vyrovnávající branka. Měli jsme spoustu standardních situací, ze kterých jsme se měli prosadit a dát vítězný gól."