Fotbalisté A-týmu Dynama zahájili turnaj na Hluboké velmi dobře. V semifinálovém zápase vyhráli 3:1 a zajistili si postup do finále, které se odehraje od 18:00. Střelcem zápasu byl dvougólový František Němec, jednu branku přidal i Zdeněk Ondrášek. Zápas jsme sledovali online na onlajny.cz.

Trenér Dynama Jiří Kotrba rozdělil svůj tým na dvě rozdílné jedenáctky, které chtěl původně využít rovnoměrně po pětačtyřiceti minutách v každém zápase. Čáru přes rozpočet mu udělal útočník Tomáš Stráský, který kvůli zdravotním problémům při rozcvičce nebyl k dispozici a na hrotu útoku se tak nakonec celý zápas bil Srb Božidar Jelovac.

Jihočeši začali výborně a hned od úvodních minut byli velmi aktivní. Do palebných pozic se brzy dostali Ondrášek, Nitrianský a Kadula, ani jeden ale nedokázal míč poslat do brankového prostoru. Přesto se hned v 6. minutě měnilo skóre a byl u toho opět Zdeněk Ondrášek. Již uvnitř pokutového území mu míč přiťukl Božidar Jelovac a budějovický kanonýr přesnou ranou poslal Dynamo do vedení. O tři minuty později trefil Jelovac ještě břevno a Dynamo bylo na koni.

Druhý gól ale Dynamo nepřidalo a v dalším průběhu utkání o sobě dávali hodně vědět i jihlavští fotbalisté. V 25. minutě pálil nebezpečně z hranice vápna Dolejš, Křížek byl ale pozorný a včas vyrazil míč mimo. V dalším průběhu hry se dostal do dobré pozice Gavrič a gól dokonce vstřelil i Simr, ten ale kvůli ofsajdovému postavení jihlavského útočníka neplatil. V závěru poločasu mohl na 2:0 pro Dynamo zvýšit Kocourek, po centru Nitrianského ale hlavou nezamířil přesně.

Do druhého poločasu poslal trenér Kotrba tedy jinou sestavu a naopak trenér Jihlavy Pivarnik neprovedl ani jednu změnu. Změny v sestavě prospěly Jihočechům, kteří hned v 51. minutě zvýšili Františkem Němcem na 2:0. Druhou gólovou asistenci v zápase si připsal Božidar Jelovac. Z dvoubrankového vedení se Dynamo dlouho ale neradovalo. V 57. minutě se o vyrovnání postaral Tomáš Cihlář, který přesnou ranou k tyči překonal budějovického gólmana Kučeru.

S přibývajícími minutami bylo na obou týmech patrné, jak těžko se hraje za velkého vedra. Aktivitou hýřil ale František Němec, který se stihl v 77. minutě podruhé zapsat do střelecké listiny. Na jeho gólu měl velký díl Luboš Pecka, který z pozice levého obránce vyslal na Němce ideální dlouhý pas za obranu. V závěru zápasu pálil zpoza vápna ještě Jasanský a když se těsně před koncem neprosadil po rohu Benáta ani hlavou Pecka, skončilo utkání výhrou Dynama 3:1.