Bez větších komplikací zvládli českobudějovičtí fotbalisté generálku. Na Složišti porazili třetiligový Benešov 2:0, když se brankově prosadili Jakub Pešek a Elvis Mashike, oba v prvním poločase. Jihočeši měli i další šance, občas zahrozili i Středočeši, ale další gól už nepadl. Tým trenéra Horejše už za týden čeká první soutěžní duel v poháru proti Velvarům.

Černobílí se v poslední přípravě představili na úvod s Jindřichem Staňkem v brance, v poli nastoupili nadále testovaní Javorek a Moravec. Chyběli naopak zranění Táborský, Čermák a Tomek. Jihočeši začali aktivněji a měli míč často na svých kopačkách. Zpočátku však tým trenéra Horejše působil nervózně a hodně chyboval při kombinaci. Benešov se po úvodní čtvrthodině také začal osmělovat, ale žádnou šanci si nevytvořil. Gólový účet utkání tak otevřel až ve 22. minutě Jakub Pešek, který po zpětné Řezáčově přihrávce pohotovou ranou překonal benešovského brankáře.

V útočné fázi byl hodně vidět českobudějovický forvard Elvis Mashike, který notně zaměstnával benešovskou obranu. Dlouho se však nemohl prosadit. Naopak na druhé straně zpoza vápna natáhl Marek Bohata a parádní ranou orazítkoval břevno Staňkovy svatyně. Ve 35. minutě se dočkal Elvis Mashike Sukisa. Africký útočník ve službách Dynama dostal přihrávku na polovině hřiště a šel sám proti dvěma obráncům. Ti se však komicky srazili a Mashike upaloval sám na brankáře a zkušeně jej překonal.

Jihočeši o pauze lehce prostřídali své řady, další změny pak přišly po hodině hry. Úvod druhého dějství byl pomalejší, domácí favorit převážně hlídal míč a klidné vedení. Dvougólový náskok Horejšovy party ale nerozšířil ani Vaněk, jehož tečovaná rána z přímého kopu šla těsně vedle, ani Petr Benát, jehož utěšená střela po Kadulově přihrávce skončila jenom na břevně. Dynamo nadále tlačilo třetiligového soupeře na jeho polovině, třetí gól ale ne a ne přijít.

A ve zbytku zápasu už také ani nepřišel. Černobílé trápila hlavně přefinální fáze, nic se stavem nenadělal ani aktivní Kadula. Naopak Středočeši se občas ukázali i ve vápně domácích, hlavička exbudějovického mladíka Frnocha šla vedle a proti pokusu Sládka ve skluzu se vyznamenal brankář Křížek. Dvě stovky diváků na Složišti tak viděli jenom dvě branky, obě v prvním poločase. Dynamo zvládlo generálku, porazilo Benešov 2:0 a za týden jej čeká první soutěžní zápas v MOL Cupu proti Velvarům.