V důležitém utkání dokázali Jihočeši zvítězit na Střeleckém ostrově nad houževnatou Olomoucí 2:1, poctivý výkon, kterého se zhostili všichni domácí aktéři, korunovali brankami navrátilec Jaromír Plocek a český reprezentant David Lafata, za hosty poopravil výsledek z penalty Lubomír Reiter.
Od minulého zápasu, který Jihočeši zvládli fantasticky - vyhráli zaslouženě 2:0 na stadionu v Příbrami, došlo k několika hráčským změnám - za vykartovaného obránce Miloslava Pennera zaujal místo mladík Martin Leština, navrátilec Jaromír Plocek se chopil postu levého záložníka, útočníka Aleše Matouška nahradila nová posila z Příbrami - rychlík Marek Kulič. Tým se zhostil herního rozestavení 4-4-2.

V nevlídném počasí, které na Střeleckém ostrově panovalo, se snažil již ve 2. minutě Lafata vysunout Kuliče, olomoučtí obránci však rodící se průnik zažehnali, v totožné minutě se hostující Siegl ocitl v obrovské šanci - zkušeně obešel Horejše, následně razantně vypálil, míč tělem zpacifikoval domácí Homoláč. Ve 3. minutě po rohovém kopu nedokázal využít panující zmatek v jihočeské obraně Kučera, pálil nad Kafkovu svatyni. V 11. minutě Reiter obešel nejistého Horejše, jeho přízemní rána si ale cestu do domácí brány nenašla, o dvě minuty později Sivok chytře prodlužoval na agilního Lafatu, Vaniak včasným vyběhnutím nebezpečnou akci kryl. Ve 14. minutě obdržel Kulič skvostnou přihrávku od Chlebka, znamenitě našel v lepší pozici domácího Plocka, s jeho nekompromisní střelou, která mířila k levé tyči, nemohl Vaniak nic dělat - 1:0. Ve 25. minutě vyslal centr z rohového kopu Vozábal, Sivok si naběhl na hlavičku, ve výborné pozici však přestřelil Vaniakovy tři tyče. O tři minuty později vyzkoušel domácího Kafku z pětadvaceti metrů Černý, o několik sekund později Kafka dle sudího Šedivého v pokutovém území Siegla fauloval, rozhodčí následně odpískal penaltu - míč si na značku pokutového kupu postavil Reiter, jeho přízemní střela k tyči nedala Kafkovi žádnou naději - 1:1. Ve 32. minutě perfektně hrající Plocek naservíroval nádhernou přihrávku pro Lafatu, ten ji dokonale zužitkoval a Vaniak se po střele marně natahoval - 2:1. Ve 41. minutě se ve vyložené šanci zjevil Siegl, Kafka však vyprodukoval excelentní zákrok, kterým zabránil vstřelení gólu. Ve 44. minutě se dostával do velice nebezpečné šance Reiter, Leština v minutě dvanácté odvracel na rohový kop, o minutu později se dral do šance tentýž hráč, Kafka pohotovým odkopem zachránil černobílé mužstvo od inkasování gólu do šatny.

V 51. minutě vyslal domácí Vozábal projektil ze standardní situace, Špiláček hasil zmatek olomouckých zadáků, v 52. minutě nasměroval Lafata balon mířený do šibenice, Vaniak bravurním zákrokem udržel moravské naděje. V 54. minutě pohotově hlavičkoval hostující Kučera, Kafka neměl s jeho pokusem žádné starosti. V 58. minutě se aktivní Kulič objevil sám před brankářem Vaniakem, ve vyložené šanci mu však jeho muška záhadně selhala, růžek moravské brány balon míjel o decimetry. O dvě minuty později výborně hrající Plocek efektně uvolnil Lafatu, jeho šanci mu zmařil Vaniak, v 65. minutě vystřelil nebezpečně z dvaceti metrů Reiter, jeho dalekonosný pokus směřoval dva metry vedle brány. V 66. minutě stejný hráč prošel jihočeskou obranou, Kafka se prezentoval skvělým zákrokem. V 78. minutě se dostal po rohovém kopu do výborné pozice moravský Vlček, z brankové čáry vykopával střídající Svoboda, poté nastřelil opět ve výhodné pozici svého spoluhráče. V 80. minutě měl perfektní příležitost ke skórování domácí Sivok, jeho dělovka však Vaniaka nepřekvapila a reflexivním zákrokem zabraňoval gólu, o minutu později Svoboda ošálil moravské obránce, vyslal přízemní pokus na Vaniaka, ale ani s tečovanou ránou neměl hostující gólman žádné problémy. Ke konci nervy drásajícího duelu si Olomoučtí vytvářeli místy drtivý tlak, domácí spoléhali na brejky, které však nebyly dořešeny do zdárného konce, hlavní arbitr Šedivý tak mohl ukončit velmi napínavé utkání.