Fotbalisté Dynama České Budějovice vstup do sezóny nezvládli a na domácím stadionu na Střeleckém ostrově prohráli s Libercem 0:2. Oba týmy sice do zápasu vstoupili opatrně, jenže již v 9. minutě překonal Filipka střelou z dálky Frejlach a pro následující minuty určil ráz celého zápasu. Jihočeši byli nuceni tlačit se do útočení, avšak liberecká obrana pracovala precizně a domácí prakticky k ničemu nepouštěla. Když se fotbalisté Dynama začínali ve druhém poločase zvedat, přidal druhý gól mladík Blažek. Největší šanci Dynama v podání hlavičky Ivana Dvořáka skvěle zneškodnil brankář Čech.
V základní jedenáctce týmu se ve středu zálohy objevil podle předpokladů Karel Poborský, který se měl po odchodu Martina Vozábala starat o tvorbu hry Dynama. Na pravé straně zálohy dostal příležitost Jan Gruber a útočnou dvojici tvořili nováčkové v purpurovém dresu Libor Baláž a Jan Svátek.

Oba týmy vstoupily do utkání velmi opatrně a v úvodních minutách úřadoval především hlavní rozhodčí Kocián, který až někdy trochu zbytečně kouskoval hru. První střelecký pokus mezi tři tyče vyslal ve 3. minutě na Filipka Šinglár, budějovický gólman byl ale na místě a míč schoval bezpečně do rukavic. V 6. minutě se do šance probíjel Baláž, byl ale bez větších problémů pohlídán libereckou obranou a Severočeši začali pomalu přebírat otěže zápasu. Hned o tři minuty později si vybral slabší chvilku Filipko, který po zbytečném rohu nedokázal vyrazit centrovaný míč a z druhé vlny střílející Tomáš Frejlach otevřel skóre zápasu - 0:1. Úvodní branka Jihočechy očividně zaskočila a liberečtí byli rázem na koni. Na hrotu útoku Dynama si sice aktivně počínali Baláž se Svátkem, proti pozorně hrající obraně Liberce se ale prosazovali jen velmi zřídka. Ve 20. minutě prezentoval svoji brilantní techniku Blažek, jeho hra na krásu ale na Jakuba Bureše neplatila a Liberec musel zakládat od postranní čáry nový útok. Domácí fotbalisté se ani za nepříznivého stavu nevzdávali a tlačili se do útoku. Když už se jim nedařilo prosadit se středem hřiště, zkoušeli to centry ze stran, na které však Baláž ani Svátek většinou nedosáhli. Před koncem první půlhodiny se hra uklidnila a oba týmy si pozvolna rozšiřovaly statistiky faulů a ofsajdů. Fotbalovou nudu přerušila ve 34. minutě situace, na kterou se bude v Českých Budějovicích určitý čas jistě vzpomínat. E.ON stadion se během mžiku kvůli výpadku elektrického proudu zahalil do tmy a rozhodčí Kocián musel na deset minut přerušit hru. Po návratu z kabin Jihočeši očividně ožili, jenže do gólových příležitostí se dostávali stejně těžce jako před vynucenou pauzou. V samém závěru první půle zahrávali domácí jeden rohový a jeden přímý kop z dobré pozice, v pohodě chytající Čech ale podporován precizně hrající obranou nezaváhal.

Vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe Liberci. Již ve 48. minutě zahrával mladík Frejlach přímý kop, se kterým si gólman Filipko poradil jen s vypětím všech sil. Poté opět přišla na řadu pasáž, které dominoval sudí Kocián, jenž někdy až úzkostlivě přerušoval snažení obou celků. V 52. minutě zahrával v krátké době dvakrát přímý kop Poborský, ani jednou ale nenašel nikoho ze spoluhráčů a obrana Liberce odvracela mimo pokutové území. O další dvě minuty později prokličkoval do vápna Gruber, na jeho pohotovou zpětnou přihrávku ale nikdo nedokázal zareagovat. Poté se až v 69. minutě prezentoval přízemní střelou Hodúr a váhající brankář Filipko s notnou dávkou štěstí odvrátil míč na rohový kop. Z toho sice hosté nic nevytěžili, avšak o pár okamžiků později zahrával přímý kop Pudil a i s jeho stříleným centrem měl gólman Filipko plné ruce práce. Poté opět přidali na aktivitě domácí, jenže jejich veškerou snahu zmrazil mladík Jan Blažek, který nejprve přesprintoval Skálu a poté pěknou kličkou obelstil brankáře Filipka a následnou střelou do prázdné brány zvýšil na 2:0 pro Liberec. Velké šance Dynama přišly až v poslední pětiminutovce utkání. Nejprve v 85. minutě vychytal famózně Čech hlavičkujícího Dvořáka a o pár desítek vteřin později zlikvidoval s pomocí tyče i gólovou střelu Poborského. V samém závěru zápasu centroval dvakrát do vápna střídající Volešák, hlavy svých spoluhráčů ale nenašel a skóre utkání zůstalo beze změny - úřadující mistr z Liberce vyhrál v Českých Budějovicích 2:0...

Střely na branku

Muž zápasu

Jan SVÁTEK - V nepovedeném úvodním utkání sezony si nováček v budějovickém dresu počínal velmi aktivně. Hned od úvodních minut vysunul jako sám voják v poli tvrdý presink proti obraně Liberce a nejednou způsobil rozehrávajícím obráncům nemalé starosti. V průběhu zápasu se několikrát tlačil i do slibného zakončení, jenže jeho pokusy si ani v jednom případě nenašly cestu mezi tři tyče.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Svátek - Frejlach, Blažek

František Cipro: "O osudu zápasu rozhodla rychlá branka z úvodních minut, kdy jsme špatně vyřešili standardní situaci, která vlastně ani nemusela a neměla být. Chtěli jsme přistoupit k zápasu jinak, ale srazila nás do kolen rychle inkasovaná branka a s Libercem se zápas potom otáčí špatně. Náš výkon se zvedl až po vynucené pauze, kdy jsem v kabině během krátké přestávky musel křičet."

Vítězslav Lavička: "Bylo to první kolo po našem zisku titulu a hráli jsme proti velice ambicióznímu soupeři, který se po návratu mezi českou elitu chtěl předvést. Samozřejmě nám pomohlo to, že jsme dali rychlou branku. Musím ale přiznat, že ve druhém poločase soupeř zlepšil aktivitu a dostal nás pod tlak. O výsledku utkání ale rozhodla naše druhá branka."