Českobudějovické Dynamo zajíždělo v neděli k dalšímu ligovému zápasu do daleké Karviné. Jihočechům utkání na hřišti soupeře vůbec nevyšlo, Karvinští zvítězili 4:1 a svěřenci Františka Straky tak dále čekají na prolomení série bez ligové výhry.

Úvod utkání vyšel jednoznačně lépe domácím. Karvinští byli od úvodních minut aktivní a především napadání domácích dělalo svěřencům Františka Straky velké problémy. Hned po sedmi minutách se dokonce měnilo skóre. Botos našel Filipa Vechetu, jehož rána ještě byla tečována Míkou přímo za záda Fendricha. Dynamáci se však dokázali po inkasované brance probudit a i oni přišli se zajímavými útočnými momenty. V patnácté minutě nacentroval Tischler, míč si našel Adediran, avšak svoji hlavičku poslal nad branku. O deset minut později se poté dostal do rychlého kontru Ubong Ekpai, českobudějovický záložník se ze strany hnal sám na Lapeše, ale svoji dělovkou pouze orazítkoval břevno domácí svatyně. Pravidlo nedáš dostaneš opět zafungovalo. V devětadvacáté minutě totiž Amar Memič zakroutil svůj centr až do sítě a Karviná vedla o dvě branky. A mohlo být ještě hůř o čtyři minuty, kdy si s míčem do vápna naběhl Ražnatovič a proti jeho zakončení se musel vyznamenat Fendrich. Nic se tak už do poločasu nezměnilo na karvinském dvoubrankovém vedení.

Druhá půle poté pro tým z jihu Čech začala tím nejčernějším scénařem. Neuběhlo ani dvacet sekund a už to bylo o tři branky. Vallo se prokličkoval přes bránící hráče, následně předložil balon na kopačky Filipa Vechety, který dělovkou na přední tyč oslavil svůj druhý gól v zápase. I v dalších minutách Dynamo mělo problémy s útočnými výpady soupeře, další dvě nebezpečné situace Jihočeši však přečkali a naopak mohli snížit díky Tischlerovi, jehož ránu ze střední vzdálenosti musel Lapeš vytahovat nad branku. Pověstný poslední hřebíček poté přišel v 63. minutě. Chybu hostů potrestali Karvinští díky brance Kahuna Viniciuse. Dynamo se pokusilo v dalších minutách alespoň snížit stav, Adediranovu ránu v dobré pozici vytáhl Lapeš na tyč, ujala se až hlavička Jakuba Matouška z 81. minuty, českobudějovický forvard přesnou hlavou po rohovém kopu stanovil konečný nelichotivý stav 1:4 z pohledu českobudějovického Dynama.

František Straka: „Čtrnáct dní jsme se připravovali, ale to co jsme dnes předváděli, to mi hlava nebrala. Nejsem s tímto srozumněn, tohle si musíme vyhodnotit. Všechno nacvičujeme, pak přijde zápasová situace a stávají se takové chyby. Jsou to hráči, kteří mají řadu odehraných zápasů v lize, jakákoliv naše standardní situace znamenala nebezpečí pro nás, to mi hlava nebere. Je to pro mě nepochopitelné.“