Těžký soupeř přijel na jih Čech k patnáctému kolu celostátní ligy staršího dorostu. Na Složiště dorazil Baník, proti kterému se starší dorostenci Dynama těžko prosazovali, ale nakonec vyválčili dva velmi cenné body. V penaltách rozhodla až devátá série.

Do posledního domácího utkání na podzim vstoupil starší dorost Dynama dobře. Držel častěji míč na kopačkách a vytvořil si i první dvě velké šance zápasu. Nejprve fauloval Malechu zhruba pět metrů za vápnem jeden z Baníkovců a Jihočeši měli možnost přímého kopu z dobré pozice. Míč si nachystal Marek Kalousek. Jeho pokus se otřel o zeď Ostravanů, Murín střelu vyrazil před sebe a jeden z obránců odkopl do zámezí. Za pět minut zůstal ve vápně sám Martin Lindák, ale při střele na zadní tyč trefil pouze beka stojícího před sebou. Prozatím neviditelný Baník udeřil v 24. minutě. Domácí brankář nezvládl zkrotit centr z pravé strany, míč se odrazil k volnému Jakubu Houdkovi, který neměl těžkou pozici - 0:1. Do poločasu už si ani jeden z týmu žádnou větší šanci nevytvořil, a tak se šlo do kabin za vedení Ostravy.

Vyrovnání se Dynama dočkalo deset minut po zahájení druhé půle. Do vápna se snášel centr, na který číhal Martin Šplíchal. Jenže Holec ho zastavil nedovoleně, inkasoval žlutou kartu a domácím nabídl pokutový kop. Ten se štěstím proměnil Jakub Rauscher

V penaltovém rozstřelu šlo o důležitý bod navíc. Za domácí se v prvních pěti sériích netrefili Viktor a Rostislav Kadlecovi, kteří shodně trefili tyč. I Ostrava dvakrát neproměnila, takže se pokračovalo dál. Pokutové kopy dospěly až do deváté série, kdy nejprve neproměnil Bloksch, a následně rozhodl o bodu navíc pro svůj tým Filip Ardamica, který dohrával utkání v křečích.