Fotbalisté Dynama České Budějovice úterním zápasem s rakouským Dialogem Schwanenstadt uzavřeli zimní přípravné období a začali se soustředit na neděli, kdy se představí na hřišti Viktorie Žižkov v rámci 16. kola druhé ligy. Jihočeši během přípravy odehráli celkem deset zápasů s bilancí šesti výher, jedné remízy a tří proher. Stejně jako v letní přípravě odehráli fotbalisté Dynama hned několik zápasů s kvalitními prvoligovými a zahraničními celky a dá se s napětím očekávat, jak tuto přípravu svěřenci Františka Cipra dokáží v druhé lize zužitkovat.
Jihočeši nastoupili v přípravě proti třem zahraničním celkům (Pasching /Rakousko-1.liga/, Púchov /Slovensko-1.liga/ a Schwanenstadt /Rakousko-2.liga/), čtyřem českým prvoligovým týmům (Plzeň, Jihlava, Boleslav a Blšany) a třem mužstvům z nižších českých soutěží (Bohemians 1905, Prachatice, Strakonice - všechny 3. liga). V průběhu ledna se Dynamu v přípravných zápasech herně ani výsledkově příliš nedařilo, celý únor hráli ale svěřenci Františka Cipra velmi dobře a dosáhli i řady dobrých výsledků (např. vítězství v Boleslavi 1:0). Nejlépe se fotbalisté nejlepšího jihočeského týmu prezentovali v předposledním přípravném zápase na Složišti proti třetiligovým Strakonicím - v prvním poločase předváděli v nejsilnější sestavě báječný fotbal, který dokázali okořenit krásnými pěti brankami.

Trenér František Cipro vystřídal v deseti zápasech celkem 25 fotbalistů. Devět z nich nastoupilo ve všech deseti zápasech a dá se předpokládat, že tito fotbalisté budou tvořit kostru týmu v úvodních zápasech jarní části sezony. Nejvíce toho v přípravě odehrál levý bek Jakub Bureš, který nastřádal 854 minut (maximum bylo 900), naopak jen velmi málo si zahráli mladíci Pešula, Jasanský a Kordík. Na hřiště se prakticky nedostali zraněními sužovaní Leština a Matoušek - právě Matušek byl na konci přípravy spolu s Jasanským a Kordíkem přeřazen do rezervního týmu. Především v závěru přípravy se začalo Jihočechům dařit i střelecky - celkem nastříleli 21 branek. Největší měrou se na střelecké potenci týmu podíleli útočníci Faldyna, Mrkvička a Táborský, kteří dosáhli dohromady jedenácti branek. V zakončování se dařilo i dalším hráčům, Karel Poborský nastřílel tři branky a stejně tak se dařilo Josefu Němcovi.
Do přípravných zápasů nastoupila trojice brankářů. Zatímco dorostenec Pešula odehrál pouze 30 minut, brankářská dvojce Křížek - Filipko si minuty z přípravných zápasů rozdělila téměř rovnoměrně.

Přípravné zápasy - zima 2005/2006

11. ledna (Složiště)
SK Dynamo Č. Budějovice - FK Viktoria Plzeň
1:2 (0:1)
Branka: 63. Belej
Sestava: 1.poločas: Filipko - Kladrubský, Pivoňka, Skála, Bureš - Plocek, Adam, Dvořák, Vozábal, Belej - Mrkvička
2.poločas: Křížek - Plocek, Mácha, Homoláč, Bureš - Němec, Gruber, Kordík, Belej (74. Jasanský) - Táborský, Matoušek