České Budějovice získaly v minulém kole jeden bod za remízu na Slovácku a nyní je čekají na domácí půdě dosud neporažené Teplice. Teplice pod koučem Marečkem vydatně ožily a prozatím dosáhly na čtvrtou příčku. Zápas bude další těžkou zkouškou pro trenéra Roberta Žáka, jenž bude vést černobílé mužstvo teprve podruhé. Utkání se odehraje v sobotu 23. října od 20 hodin na Střeleckém ostrově.

Diváci: 3483

Sestava Teplic: Poštulka - Krmaš (77. Veleba), Rada, Hunal, Tesařík - Doležal, Sabou, Benát, Verbíř - Fenin (54. Divecký), Mašek (65. Szabo)

Preview
Poslední duel se uskutečnil na stadionu v Teplicích. Budějovice tehdy měly šňůru neporazitelnosti - nepoznaly porážku v osmi předešlých zápasech. Teplice ale pod koučem Strakou zabraly a zvítězily 2:0. Jihočeši přesto nezačali špatně, první poločas přečkali bez vážnějších situací. Domácí sice diktovali tempo zápasu, ale nedostávali se do gólových příležitostí. Ve druhé půli se to však změnilo. Verbířovi se povedlo otevřít skóre tečovanou ránou. Hosté se poté ocitli v nadějných příležitostech, ale jejich koncovka byla bezzubá. Druhý gólový trest přišel na konci duelu, kdy Pončák vyrobil pokutový kop a musel ještě předčasně pod sprchy. Penaltu dokázal proměnit Verbíř a přetrhl tak hostující úspěšnou šňůru.

Pokud porovnáme vzájemnou bilanci obou týmů v samostatné české lize, zjistíme, že je navlas vyrovnaná. Z dvanácti zápasů se urodily pro Jihočechy čtyři výhry, čtyři remízy a čtyři prohry. Pouze ve skóre je menší rozdíl – 18:21 z pohledu mužstva z jihu Čech. Na Střeleckém ostrově viděli diváci šest zápasů se severočeským klubem. Domácí zvítězili třikrát a třikrát i remizovali. Černobílí porazili soupeře 2:0, 3:1, ale fanouškům jistě utkvělo v paměti utkání ze sezony 1996/1997, kdy Teplice přehráli 5:4. Co se týče skóre na domácím trávníku - českobudějovičtí fotbalisté doma vstřelili 13 branek, 8 gólů dokázalo proplout do jihočeské svatyně.

Klub FK Teplice opustili brankář Radim Vlasák (Ústí nad Labem – na hostování), obránce Vladimír Leitner (Banská Bystrica), záložníci Pavel Horváth (Kobé), David Kalivoda (Slavia Praha), Jiří Skála (Mladá Boleslav – na hostování) a útočník Jiří Kowalík (Brno – na hostování). Na zkušenou přišli na sever Čech obránce Josef Kaufman (Pardubice), záložníci Zdeněk Koukal (Bohemians Praha), Jiří Sabou (Viktoria Žižkov), Ondřej Szabo (Bohemians Praha) a útočník Radek Divecký (Mladá Boleslav – z hostování).

Teplice v 9. kole přivítaly Blšany. Domácí hráči svého protivníka dokonale zmáčkli a již po šesti minutách nastřelili díky Doležalovi tyč. První poločas další šance nenabídl, proto teplickému obecenstvu přišlo vhod alespoň vykartování hostujícího Zachariáše. Druhá půle se nesla ve znamení bojovnosti oslabených Blšan. Nakonec však Blšany přece jen mohly kapitulovat, ale Divecký Chvalovského nepřekonal. Utkání skončilo remízou 0:0.

Severočeské mužstvo má ohromnou oporu mezi třemi tyčemi – bývalý reprezentant Tomáš Poštulka odchytal už 223 zápasů. Obranu dirigují dva zkušení stopeři - Karel Rada (273 startů) a Tomáš Hunal (233 duelů). V celku tvoří hru mladý záložník Petr Benát, v záloze dále působí Jiří Sabou, Dušan Tesařík (231 z.) či Pavel Verbíř (219 z.). V útoku se doplňuje dvojice Mašek-Divecký.

Budějovický lodivod Žák bude moci počítat se všemi fotbalisty v kádru. Teplicím bude scházet pouze obránce Vlastimil Ryška.

Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Šedivý, na stranách mu budou pomáhat asistenti Hojsík a Novák. Delegátem utkání byl zvolen Draštík. České Budějovice stojí před velice náročným úkolem. Žákova jedenáctka je plná sil a hodlá porazit Teplice, které letos ještě neprohrály. „Všichni hráči chtějí s Teplicemi vyhrát,“ popisuje náladu nový kormidelník Žák. Teplice však v minulém kole jen remizovaly s Blšany a budou chtít odčinit domácí ztrátu bodů. „Chceme vybojovat body, které jsme zbytečně ztratili v posledním domácím utkání s Blšany. Čeká nás kvalitní soupeř, ale každý zápas začíná za stavu 0:0 a body jsou stejně daleko pro obě jedenáctky,“ potvrzuje Mareček pro teplický web. Na souboji je zajímavé, že minulou sezonu se Jihočeši bodově chytili právě v zápase s Teplicemi. Utkání dopadlo 1:1 a byl to start k daleko lepším výsledkům. Bude se historie opakovat? Duel začíná v sobotu 23. října od 20 hodin na Střeleckém ostrově.