Poslední týdny se cítím nejlépe v životě, říká Wermke

9.7.2017, Filip Kortus
 

Poslední týdny se cítím nejlépe v životě, říká WermkeRoman Wermke zatím v přípravě předvádí dobré výkony. Pravidelně prohání obranu soupeře, připravuje šance pro spoluhráče a naposledy okořenil své představení vítěznou brankou. Proti Zbrojovce Brno odehrál první poločas a společně s ostatními podali v prvních čtyřiceti pěti minutách kvalitní podívanou.

 
 
 
 
Střelec první branky Dynama v zápase s Brnem Roman Wermke

Skalp ligového soupeře jistě potěší, že?
Samozřejmě. Bylo to skvělé utkání, povedlo se nám to. Zaslouženě jsme vyhráli o dvě branky. Dobře jsme kombinovali, často jsme drželi balon. Všichni jsme měli zápal pro hru a bylo to znát.

Přesně podle představ jste odehráli první poločas? Měli jste hned několik šancí a naopak Brno jste prakticky k ničemu nepustili.
Ano, rozjížděli jsme útoky po lajnách, což se nám poslední dobou daří. Máme z toho poté dobré pasy do vápna a je to činnost, kterou jsme od minulé sezony hodně vylepšili.

Na Brnu bylo znát, že nehraje v optimální pohodě, že?
Těžko říct, jestli takto budou hrát i v lize. Bylo to přeci jen přípravné utkání, uvidíme, co předvedou v mistrovské soutěži.

Na hřišti jste byl k nezastavení, odehrál jste opravdu dobré utkání. Cítíte se připraven na sezonu?
Doufám, že jsem. Poslední týdny se cítím nejlépe v životě. Poslední dobou jsme dost trénovali a hodně z toho těžím. Z přihrávek, které dostávám, se snažím vytvářet brankové příležitosti. To je má úloha.

Věřil jste si i při vstřelené brance? Míč jste nádherně uklidil do horního růžku branky.
Dostal jsem nádherný balon letící do vápna a střílel jsem na zadní tyč. Povedlo se a hezky to tam zapadlo.

Premiérová Řehořova trefa a boj o místo v kádru (8.7.2017)

Je příjemným překvapením přípravy. Osmnáctiletý Petr Řehoř, syn vedoucího mužstva A-týmu Dynama, bojuje o své místo v kádru. Své šance podpořil dalším dobrým výkonem proti brněnské Zbrojovce, který navíc korunoval brankou, jež pro něj byla premiérovou v áčku.

 
 
 
 
 
© 2003-2017 SK Dynamo České Budějovice, a. s. & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS  |   Google+