V jedenáctém kole naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítají Jihočeši daleko na sever, kde změří své síly proti těžkému celku FC Slovan Liberec. Zápas se odehraje 18. října na stadionu U Nisy, kde bude poprvé divákům představena velkoplošná obrazovka, a začne v 17:15.
V osmém kole loňské sezony černobílí poctili svojí návštěvou Severočechy, kde po nevýrazném výkonu hostujícího mužstva věnovali Liberečtí pětibrankový příděl do sítě gólmana Miroslava Semana, Liberec zvítězil vysoko 5:1. V domácích barvách se zaskvěl hattrickem, který byl docílen v rozmezí čtyřiceti minut, dlouhán Lubomír Blaha, dvě branky vsítil Martin Zbončák, jenž také nebyl daleko od vstřelení tří gólů. Ke konci jednostranného utkání poté pouze kosmeticky upravil skóre Roman Jůn. Odveta se českobudějovickým hráčům na Střeleckém ostrově z poloviny podařila - duel skončil remízou 3:3. Na začátku střetnutí se trefil kanonýr Jan Nezmar, následně se však domácím povedl husarský kousek, když skóre otočili z 0:1 na 3:1, o dokonalý obrat se postarali fotbalisté Jaroslav Chlebek, Ivo Svoboda a Martin Vozábal. Na konci první půle se ale stav zkorigoval díky Tomáši Zápotočnému a minutu před koncem celého střetnutí se ze standardní situace nemýlil obránce Petr Lukáš. V obou zápasech padlo neuvěřitelných dvanáct branek, což vychází na jeden zápas v průměru šest vstřelených gólů.

Co se vzájemné bilance týče, jsou na tom liberečtí hráči daleko lépe. V samostatné české lize se utkali Budějovičtí s týmem ze severu Čech již šestnáctkrát. Sedm zápasů černobílým fotbalistům vůbec nevyšlo, v šesti duelech se nakonec vyrojila remíza, pouze ve třech utkání ukázali výsledkově najevo, že jih je lepší než severní strana. Celkové skóre 15:25 z pohledu budějovického mančaftu. Jak je známo, na stadionu U Nisy se nám zdaleka nedaří. Pět duelů dopadlo pro hostující mužstvo neštastně, v jednom utkání se urodila remíza, dva zápasy se však klubu SK České Budějovice povedlo dovést do vítězného tažení - povedlo se tak v sezoně 1994/1995, kdy "Dynamo" vyhrálo 1:0 díky Karlu Váchovi, a také v úspěšné sezoně 1996/1997, zápas skončil 2:1. O góly se postarali Ladislav Fujdiar a Jan Saidl. Skóre na libereckém stadionu 8:16 ve prospěch severočeského klubu.

V sezoně 2002/2003 skončil FC Slovan Liberec na čtvrtém místě pod taktovkou dvojice Ladislav Škorpil - Josef Csaplár. Z početného kádru odešli brankář Lukáš Macháček (Synot), obránci Petr Johana (Sparta), Lukáš Killar (Kladno - na hostování), záložníci Pavel Čapek (Bohemians), Roman Jůn (Hradec Králové), útočníci Lubomír Blaha (Plzeň - na hostování), Samuel Slovák (bez angažmá). Do severočeského celku zavítali gólman Petr Bolek (Ostrava), obránce Bohuslav Pilný (Hradec Králové - z hostování), záložník Karol Kisel (Bohemians), útočníci Michal Pospíšil (Sparta), Josef Hamouz (Most).

V desátém kole narazili liberečtí fotbalisté v Příbrami, která se dostávala z nelehké situace a nyní opět válcuje soupeře na domácí půdě. Příbram porazila FC Slovan Liberec 2:0, za domácí otevřel skóre Danijel Cesarec, v 83. minutě pojistil stav na dvoubrankové vedení z penalty Rudolf Otepka.

Základní sestava libereckého mužstva v Příbrami: Kinský - Zápotočný, Holeňák, Lukáš, Janů - Kisel, Langer, Polák, Koloušek, Papoušek - Pospíšil

Veletěžký zápas je naplánován na sobotu 18. října od 17:15 hodin a odehraje se na stadionu U Nisy. Duel bude mít velice zajímavou příchuť, poněvadž bude střetnutí řídit první žena v historii českého fotbalu - Dagmar Damková, která se již stala prvoligovou asistentkou, pomáhala hlavním rozhodčím na čarách v zápasech Jablonec - Brno, Brno - Blšany, nyní si vyzkouší tento peprný zážitek i jihočeští fotbalisté. Na stranách bude spoléhat na své asistenty, kterými jsou Jiří Vodička a Miroslav Zlámal. Doufejme, že černobílí svoji úlohu splní a že nepřijmou cestu na sever Čech pouze jako výlet.