Zimní příprava staršího dorostu Dynama nadále pokračuje pravidelnými víkendovými zápasy. Za posledních čtrnáct dní odehráli dorostenci 2 přátelská utkání. Jedno proti Akademii Linz, kterou porazili doma 1:0 a druhé proti Jihlavě, na jejímž hřišti prohráli 0:1.

V sobotu 24.1. přivítal dorost U19 na svém hřišti zahraničního soupeře- Akademii Linz. Do utkání vstoupili dorostenci úspěšně, když se v 9. minutě trefil Pasecký. Zápas byl z obou stran aktivní, Linz se snažil skóre zápasu srovnat, ale nedařilo se mu to. Dynamo mohlo během prvního poločasu svůj náskok zvýšit díky zdařilým kombinacím, střela šla ale nad bránu. Linz se raději spoléhal na bezpečnou hru na vlastní polovině.

V druhém poločase byla v domácím celku pozorovatelná únava. Ze strany hostů na druhou stranu přišla větší chuť do hry, přihrávky byly přesnější, ale přesto stav zápasu už nezměnili. I když U19 s Linzem vyhrála pouze 1:0, trenér David Horejš byl spokojen:" Jsme rádi za zahraničního soupeře, který je velice kvalitní. V první půli jsme ale byli pohyblivější, více na balónu a kluci předvedli výborný výkon. Ke konci druhé půle měli naopak dvě šance hosté, ani jednu ale neproměnili. Se zápasem jsme spokojení, splnil vše, co jsme od něj očekávali."

Týden na to odehrála devatenáctka další přátelské utkání, tentokrát na hřišti Jihlavy. Bohužel již od začátku nebyl z jejich strany zápas podařený, chybělo sebevědomí hrát a ani nasazení nebylo dostatečné. Jihlavě se rozhodně lépe dařily přihrávky, dostávala se do mnohých gólových situací, stav zápasu byl ale až do konce první poloviny 0:0.

Na začátku druhé poloviny Jihlava dokázala skórovat a budějovické dorostence to nakoplo k o něco kvalitnější hře, které bezpochyby pomohli i střídající hráči. Dynamo se začalo pouštět do kombinací, gól to ale nepřineslo. Zápas tak skončil prohrou 0:1. David Horejš s výkony hráčů rozhodně spokojen nebyl: "Dnes to z naší strany byl opravdu špatný výkon, chyběl nám pohyb a hlavně během prvního poločasu jsme hodně kazili. Soupeř byl lepší a snad jen díky štěstí jsme v první půli neinkasovali žádný gól. Druhou půli oživili noví hráči, ale stejně to nebylo to, co bychom chtěli hrát. Naše hra byla špatná. "

Příští týden čeká budějovickou devatenáctku zápas proti týmu krajského přeboru mužů- Třeboni. Utkají se s nimi v sobotu 7.2. od 15:00 hodin na Složišti.