Na zápas se těšil. V Brně rok hrál a hlavně se tam narodil. Dvaatřicetiletý Tomáš Janotka byl však po utkání zklamaný. Jeho Dynamo prohrálo se Zbrojovkou po matném výkonu 1:3. "Mohli jsme se dostat do klidného středu tabulky. Takhle se tam dole budeme plácat," ví zkušený bek.

Takto si nikdo z příznivců Dynama důležitý záchranářský duel s Brnem nepředstavoval.
Nepředstavoval si to ani nikdo z nás hráčů. Dostat doma od Brna trojku, to je moc.

Zápas jistě ovlivnil brzký gól, který vznikl po nedůslednosti na hranici vápna.
Špatně jsme přebrali hráče už při autovém vhazování. Pak oni vyjeli do středu hřiště a nám chyběl důraz na hranici vápna. Míč se odrazil na vápno, kde to borec propálil.

Při tom úvodní desetiminutovka patřila vám, Petr Benát měl nadějnou pozici, ale hlavičkoval vedle.

Tomáš Janotka během své domácí premiéry za Dynamo
To ano. Získávali jsme hodně odražených míčů, byly na nás fauly a kopali jsme plno standardek. Bohužel jsme se z nich neprosadili. Kdybychom dali na 1:0, tak by Brno třeba znervóznělo. Jenže bylo pořád o krok napřed, získalo klid na míči a zaslouženě vyhrálo.

Před koncem první půle měl obrovskou šanci Ladislav Volešák, ale prázdnou branku netrefil. Zápas by se pak vyvíjel asi jinak.
To asi ano. Ale to jsou kdyby, na to se nehraje. Měli jsme i další šance a střely z vápna, ale nebyli jsme produktivní. Brno nás potrestalo ze všeho, co mělo.

Standardních situací jste rozehrávali opravdu hodně. Kde byl problém? Míč často končil na prvním bránícím hráči.
Kopnuté byly dobře, ale míč si často našel dvoumetrový Pavel Košťál. My jsme měli chodit do toho důrazněji. S větší vůlí dát gól.

Překvapilo vás Brno vůbec něčím?
Oni čekali, hráli na brejky, dávali dlouhé balony do stran. Tím nás nepřekvapili. Ale dali rychlý první gól, pak dobře bránili a měli výborný přechod do protiútoku. Následné brejky dohrávali do kvality a zaslouženě zvítězili.

Za dva jarní zápasy jste inkasovali devět branek. To je děsivé číslo.
Je to hrozně moc. Navíc jsme dali jen jeden gól a to až v závěru. Chtěli jsme na Plzeň zapomenout, říci si: „OK, stalo se.“ Ale nemůžeme pak dostat doma tři s Brnem.

Co teď s nastalou situací, která začíná být vážnou?
Věděli jsme, že když zápas s Brnem zvládneme, tak si hrozně pomůžeme. Dostaneme se do relativně klidného středu tabulky. To se bohužel nestalo a budeme se tam dole plácat dál.

V Brně jste strávil loňskou sezonu. Byl duel se Zbrojovkou pro vás odlišný od těch ostatních ligových?
Byl. V Brně jsem se narodil a i jsem tam rok hrál. Motivaci navíc jsem měl, ale nepovedlo se to. Jsem obrovsky zklamaný.

Dynamo nezvládlo důležitý duel s Brnem (28.2.2015)

Jihočeši propadli v důležitém záchranářském zápase, když na Střeleckém ostrově prohráli se Zbrojovkou Brno 1:3. Hosté se snadno dostali do vedení ve 12. minutě Sýkorou, po změně stran přidal druhý gól Jugas. Třetí branku hostů zařídil v 78. minutě Malík a za Dynamo pouze korigoval v závěru Kladrubský.