Fotbalisté Dynama České Budějovice se víkendovou reprezentační přestávku nezpříjemní. Již před časem na veřejnost prosákla informace o tom, že by měli Jihočeši doma na Střeleckém ostrově v sobotu 8. října přivítat bundesligový celek Borussii Dortmund. Týden před plánovaným výkopem utkání bylo vedení Dynama nuceno zápas odvolat. "Se společností E.ON jsme udělali vše pro to, aby se nedělní zápas skutečně odehrál. Na německém soupeři bylo od prvních okamžiků jednání ale patrné, že zájem o přátelský zápas nemá," řekl po ligovém zápase s Plzní mluvčí klubu Jiří Gloewacz. Celou akci měla mít na starosti společnost E.ON, která je významným partnerem Dynama i Borusiie Dortmund.
Právě na vliv E.ONu vedení Dynama až příliš spoléhalo a již před čtrnácti dny se o zápase na Střeleckém ostrově hovořilo jako o hotové věci. Na posledním zápase s Jabloncem byl dokonce oznámen přesný čas výkopu utkání (14:00), tou dobou ale nikdo netušil, jaké požadavky budou mít představitelé německého klubu. "Hned od úvodu nechtěl nikdo z Dortmundu o zápase ani slyšet. Když pak přistoupili na možnost odehrání zápasu, začali si klást požadavky, které byly totálně nesplnitelné," popisoval sekretář klubu Milan Čadek. Tým Dortmundu chtěl celý svůj program v České republice natěsnat do jednoho dne a trval výhradně na leteckém přesunu do Českých Budějovic. Poblíž jihočeské metropole je sice letiště, to je ale uzpůsobené pouze pro vnitrostátní přepravu pasažérů a let z Německa by tak nemohl být odbaven.

O náhradním programu vedení Dynama neuvažovalo. "Momentálně máme k dispozici asi dvanáct hráčů, takže nám reprezentační přestávka hodně prospěje. Žádný jiný přípravný nebo přátelský zápas hrát nebudeme," řekl závěrem Milan Čadek.