Po sedmi odehraných zápasech letošního ročníku Gambrinus ligy je vlastně jediným střelcem Dynama. Svou druhou branku do soupeřovy brány zaznamenal Tomáš Sedláček v sobotu v Plzni, kde zařídil konečnou remízu 1:1. "Jak proti mě Poštulka vyběhl, tak já jsem zakopl o jeho nohu a v tom pádu jsem to nejdřív lehce škrtl hlavou a pak mi to sklouzlo na rameno," popisoval kuriózní gól šťastný střelec.

Tomáši, máte za sebou další povedený zápas na hřišti soupeře. Jak vy osobně toto utkání hodnotíte?
V prvním poločase jsme hráli velice dobře, já sám tam měl velkou šanci a gólovku měl také potom Jarda Hílek. Věřím, že kdybychom aspoň jednu tuhle šanci proměnili, ten zápas by se vyvíjel úplně jinak. Oni místo toho na nás ve druhé půli vlítli, my nevěděli kam dřív skočit a paradoxně nám pomohlo, že jsme pak dostali gól a začali jsme pak znovu hrát.

Sám jste zmiňoval, že je velká škoda té vaší velké šance, kdy jste na začátku první půle šel sám na brankáře..
Takové šance se musí prostě proměňovat. Byla to vážně velká příležitost. Měl jsem tam spoustu místa, chtěl jsem ho obstřelit, ale on tam nechal špičku nohy a pro Plzeň šťastně to vyrazil.

Ve druhém poločase jste vyrovnával na 1:1. Nebál jste se, že ten gól nebude kvůli ofsajdu uznán? Fanoušci domácího týmu se hodně zlobili..
Mě to také přišlo, že to musel být ofsajd. Také jsem se hned díval na pomezního, zda mává nebo nemává. Opravdu to na ofsajd vypadalo, ale kluci mi pak říkali, že to ofsajd nebyl, protože tam při zahrávání toho rohu byl jeden hráč u tyčky a nestihl pak včas vyběhnout.

Při tom vašem gólu se zdálo, že byl dosažen trochu neobvyklou částí těla..
Byl to vážně dost kuriózní gól. Jak proti mě Poštulka vyběhl, tak já jsem zakopl o jeho nohu a v tom pádu jsem to nejdřív lehce škrtl hlavou a pak mi to sklouzlo na rameno. Byl to takový hlava-rameno gól (s úsměvem).

Po třech zápasech pod trenérem Tobiášem máte tři body za tři remízy. Jak se na takové výsledky díváte?
Určitě to v kabině bereme hodně pozitivně. Pod trenérem Tobiášem jsme se hodně herně zvedli. Pod jeho vedením jsme odehráli tři velmi těžké zápasy ve Zlíně, Plzni a doma proti silné Mladé Boleslavi. Myslím, že tři body jsou velmi dobré a snad je dokážeme potvrdit doma proti Jablonci.

Nyní vás čeká ve středu pohár v Mutěnicích, už víte v jakém složení tým na Moravu pojede?
To samozřejmě záleží na trenérovi, koho do Mutěnic k poháru pošle. Ono je také důležité, že ne všichni hráči jsou zdravotně zcela fit a samotná sestava se od toho bude asi také hodně odvíjet. Trenér na dnešním tréninku nenaznačil, jaký tým k poháru pojede..

Díky za rozhovor a hodně štěstí v dalších zápasech..