Kdo neviděl reportáž ze zápasu v Opavě, neuvěří… Po vyrovnaném průběhu první půle se na začátku druhé části hry dostali opavští fotbalisté v zápase proti Dynama České Budějovice již do dvoubrankového vedení a zdálo se být rozhodnuto. V 68. minutě mohl poslední hřebíček do jihočeské rakve zasadit kanonýr Jan Baránek, kterému se naskytla možnost „doklepávat“ míč z bezprostřední blízkosti do zcela prázdné branky. Snad vyšší moc rozhodla o tom, že si Jihočeši měli z Opavy odvézt bod, protože míč kutálející se do prázdné brány zastavila kaluž na brankové čáře! O pár okamžiků později nastalo z mrtvých vstání fotbalistů Dynama a ti díky brankám Marka Kuliče vyrovnali na konečných 2:2.

Reportáž: SFC Opava - SK Dynamo ČB 2:2 (0:0)

Nejsmutnějším hráčem zápasu byl určitě kapitán Opavy Jan Baránek, který dvacet minut před koncem s rukama nad hlavou oslavoval třetí branku v síti Jihočechů a přesto se ovací stadionu nedočkal. „Beru ztrátu vítězství na sebe. Půl roku čekám na padesátý gól v lize a pak neproměním takovou šanci,“ řekl bezprostředně po konci utkání kapitán domácího týmu. Popel na hlavu si sypal dlouho a nemohl stále uvěřit, že nedokázal proměnit tisíci procentní šanci a v celkovém efektu tak připravil své mužstvo o tříbodový zisk: „Měl jsem rozhodnout. Ze sta takových šancí jich musíte dát sto, ale mně se to nepovede. Vůbec jsem tu kaluž před brankou neviděl.“

Smutek v očích měl po zápase i velezkušený obránce Martin Kotůlek: „Je to velká škoda, že jsme nezískali tři body. Honza Baránek mohl rozhodnout, ale míč se zastavil v deseticentimetrové louži bahna“ . Stejně jako většina účastníků zápasů souhlasil Kotůlek s tím, že neproměněná Baránkova příležitost měla vliv na další průběh zápasu. „Gól na 3: 0, který nakonec nebyl, se ukázal jako zlomový. Mysleli jsme, že se nemůže nic stát, a soupeř nás potrestal. Nebyli jsme důslední, asi nám trochu chyběla i koncentrace.“ Jihočeši vstřelili během pěti minut dva góly a tou dobou zbývalo do konce utkání ještě patnáct minut. Pilíř obrany domácích viděl, že jeho tým mohl dokonce i prohrát, protože Jihočechům narostla s vyrovnávající brankou křídla. „Po inkasovaném gólu jsme změnili rozestavení, ale vzadu jsme měli dost velké díry. Sám nevím, čím to bylo,“ řekl na závěr Kotůlek

Trenér Dynama Robert Žák byl asi spokojenější s první částí hry, kdy sice jeho mužstvo branku nevstřelilo, přesto ale vycházelo z dobře hrající obrany. „Naše defenziva pracovala kompaktně a domácí bránu jsme několikrát ohrozili z brejků,“ řekl k prvnímu poločasu Robert Žák. Ve úvodu druhé části hry tolik důvodů ke spokojenosti neměl, jeho mužstvo dvakrát inkasovalo a nechybělo moc a domácí mohli kopat penaltu za faul ve vápně. Rozhodčí Jára ale ponechal výhodu, kterou nedokázal neuvěřitelným způsobem využít Baránek. „To byl zlomový moment utkání,“ řekl na tiskové konferenci Žák. Měl pravdu, tři minuty poté totiž Kulič snížil na 1:2 a o další čtyři minuty později tentýž hráč vyrovnal na konečných 2:2.

Při neproměněné příležitosti Baránka mohli jihočeští příznivci vzývat fotbalového Boha. Střelec dvou branek Dynama v tom ale viděl jinou „osůbku“. „Domácí urazili Štěstěnu a my pak srovnal,“ říkal spokojeně po utkání Marek Kulič. Za stavu 0:2 by většina mužstev složila zbraně, Jihočeši se ale pokusili nepříznivý vývoj utkání zvrátit: “Říkali jsme si, že dát gól, tak bychom ještě mohli zkusit bodovat. Podařilo se.“ Zisk bodu je v boji o záchranu jistě důležitý, Kulič si ale hlavně uvědomoval, že Dynamo vlastně Opavě body spíše vzalo: “S Opavou se budeme bít o záchranu, takže pro nás je podstatné, že jsme jí u ní doma vzali důležité dva body.“

Jihočeši tedy nakonec na druhé straně republiky uspěli, fanoušci Dynama mohli při pohledu na sestavu černobílých lehce zaváhat a nevědět v jakém rozestavení vlastně fotbalisté nastoupili. Vysvětlení přinesl trenér Robert Žák: „Kvůli zranění nemohl nastoupit Martin Leština a tak se na jeho místě na levé straně hřiště postavil Ivan Dvořák.“ Leštinu trápí po pohárovém utkání s Jabloncem těžký výron kotníku, se kterým mají plné ruce práce lékaři jihočeského týmu. „Věřím, že ho náš zdravotní tým v čele s lékařem Heldem a masérem Adamem dá do sobotního zápasu dohromady,“ řekl lodivod Jihočechů.