V minulém kole se Jablonci podařilo heroickým výkonem vybojovat v devíti hráčích bod s Plzní, na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích však ani v plném počtu nestačili na sebevědomé Jihočechy a rovnocenným soupeřem jim byli pouze v prvních minutách zápasu a krátce před koncem první půle. V ostatním čase na hřišti dominovali pouze domácí.
Po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího Jiříka se Jablonečtí ujali aktivity ve hře, ale jen na několik okamžiků. Poté, co v osmé minutě zahrozil domácí Plocek tečovanou střelou do břevna, organizovaná hra Jablonce se víceméně vytratila. „Chtěli jsme hrát aktivní, agresivní fotbal, ale v obojím jsme zaostávali za domácími,“ konstatoval po zápase trenér hostů Vlastimil Palička.

Budějovičtí se tlačili do útoku a odměnou jim za to byla rychlá první branka. Po faulu na pronikajícího Chlebka zahrával Vozábal přímý kop, který s milimetrovou přesností usadil na hlavu nabíhajícího Sivoka - 1:0. Jablonečtí se snažili vyrovnat hru a vytvořit si gólovou příležitost, ale přes dobře pracující obranu Budějovic se jim nedařilo prosadit. Jediným vážnějším ohrožením branky domácích byl centr na Šenkeříka, stojícího na malém vápně, jeho hlavička nad však byla z postavení mimo hru. „V prvním poločase to byl od nás výkon spíše taktický, kdy jsme se snažili neudělat chybu a navíc se nám podařilo dát rychlý gól tak, jak jsme chtěli,“ uvedl trenér domácích Pavel Tobiáš.

Domácí i v dalších minutách předváděli rychlou kombinační hru, z níž pramenilo několik slibných šancí, gólem však neskončila žádná. S přibývajícím časem Jihočeši mírně polevili v aktivitě, a dali tak sami příležitost hostům k oživení naděje na zvrat v utkání. Mírný tlak Jabloneckých ale nepřinesl žádné dramatické okamžiky, a tak se oba týmy rozešly do šaten za stavu 1:0. Trenér Tobiáš k poločasovému stavu řekl: „Jablonec hrál v závěru prvního poločasu velmi dobře a dostal nás pod tlak, takže druhé půle jsem se upřímně řečeno trochu obával.“

Hráči Českých Budějovic ale nechtěli nechat nic náhodě a vlétli do druhé půle s cílem rozhodnout co nejdříve zápas ve svůj prospěch. Po sérii šancí, střel a rohů se v 52. minutě dočkali. Načechraný centr Vozábala přenechal Lafata Sivokovi, který pálil sice do bránícího hráče, ale pohotový Lafata poslal odražený míč s vydatnou pomocí tyče a brankáře hostů Lovásika do sítě. „Netrefil jsem balón přesně, ale měl jsem trochu štěstí a byl to gól,“ řekl ke zlomovému okamžiku utkání autor gólu David Lafata. Než se Jablonečtí stačili vzpamatovat z druhého gólu přišel třetí, který je definitivně poslal do kolen. Po odpískání přímého kopu Vozábal místo obligátního centru zvolil nacvičený signál, narazil Kuličovi, který přes strnulé Severočechy pohodlně nacentroval míč napříč malým vápnem a vybídl ke druhému gólu Lafatu. „My jsme celý týden vymýšleli nové signály a tohle byl jeden z nich a jsem rád, že se nám takhle povedl. Byla to super akce od Marka Kuliče, dobře to nacentroval a já už jsem to měl do prázdné branky,“ komentoval svůj druhý gól v zápase (tentokráte hlavou) David Lafata.

Od této chvíle se na hřišti začala odvíjet českobudějovická exhibice, kterou mohli domácí ozdobit dalšími góly, ale ani jednu z vypracovaných příležitostí již neproměnili. Jablonečtí záhy ztratili chuť do hry a už jen odevzdaně dohrávali zbytek utkání, a tak si Budějovičtí mohli zaslouženě a v klidu vychutnat posledních několik minut zápasu za potlesku tribun. „Troufám si říct, že druhou půli bylo na hřišti jenom jedno mužstvo a to díky tomu, že jsme dali dva rychlé góly. Pak už hráči excelovali, uvolnili se psychicky a předváděli výborný výkon,“ chválil po zápase svůj tým trenér Pavel Tobiáš. „My jsme se pečlivě připravovali na to, kde jsme si mysleli, že jsou zranitelná místa Jablonce a nakonec jsme dávali góly právě z těchto situací."

Naopak trenérovi hostů Vlastimilu Paličkovi se zápas nehodnotil příliš snadno: „Utkání jsme příliš nezvládli. Měli jsme určitou představu o naší hře, ale ta se kromě asi patnácti minut před přestávkou vůbec nevyplnila. Domácí hráli lépe, v pohodě a byli bojovnější. Jsem zklamán, protože jsem věřil, že jsme schopni zahrát lepší utkání.“