Fotbalisté Dynama zakončili první polovinu sezony dobře. V zápase 15. kola FNL v Třinci sice prohrávali, přesto nakonec získali tři body za výhru 3:1. Hodně byl v zápase vidět Michal Klesa. Ten byl faulovaný v pokutovém území před gólem na 1:1 a navíc ve druhém poločase doslova zazdil stoprocentní šanci, kdy postupoval spolu s Richardem Kalodem zcela sám na osamoceného domácího gólmana.
Michal Klesa

Michale, přestože jste v Třinci prohrávali, vaše vítězství 3:1 je zasloužené. Souhlasíte?
Věděli jsme, že to bude hodně těžký zápas. Jako tradičně se nám nepovedl úvod, i když se Třinec dostal do vedení díky krásné střele z hranice vápna. My jsme nadále ale hráli svojí hru a po penaltě jsme se vrátili do zápasu. Do konce poločasu jsme pak výsledek stihli otočit a druhá půlka pak byla již v naší režii.

Právě po faulu na vás byl odpískaný pokutový kop. Jak jste celou situaci viděl?
Hráči Třince se hádali, že ten faul byl venku, ale obránce stál jasně uvnitř vápna a když jsem si ho seknul, tak mě podrazil. Šel jsem z venku do vápna, ale k faulu došlo uvnitř. Rozhodčí byl asi dva metry od toho faulu a neváhal ani chvilku a hned ukázal na penaltový puntík.

Ve druhém poločase za stavu 2:1 a následně i 3:1 se zápas začínal měnit ve vaší exhibici..
Třinec prakticky v celém zápase hrál tak, že když jeho hráči v útoku ztratili balon, tak se moc nevraceli. Ve druhém poločase to pak bylo ještě markantnější a když prohrávali o dva góly, tak se nevraceli vůbec a nechávali to jen na těch třech obráncích. My jsme tak měli spoustu prostoru a hodně šancí.

Vy sám jste měl také jednu velkou šanci, kdy jste šel spolu s Richardem Kalodem sám na brankáře. Zakončení jste vzal na sebe, jenže gól jste nedal.
O Ríšovi jsem samozřejmě věděl. On ale nedává góly ani na tréninku, tak jsem to chtěl zakončit já (s velkým úsměvem). Ne, teď ale vážně. Nějak jsem počítal s tím, že brankář se nasměruje více k němu a bude očekávat přihrávku. Chtěl jsem proto vystřelit na bližší tyč. Bohužel jsem to netrefil úplně dobře a vychytal mě.

Stalo se vám někdy, že jste šel sám na brankáře takovým stylem, že už vás ani nikdo ze soupeřů nestíhal a zůstal na polovině hřiště?
To se mi asi nestalo v kariéře nikdy. Bylo to ale po našem skvělém presinku, a to se pak asi stává, že soupeř rezignuje (s úsměvem).

Vy osobně jste minulé kolo stál kvůli čtyřem žlutým kartám. Měl jste tedy v zápase proti Třinci zvýšenou motivaci?
Hlavně mě hodně mrzelo, že jsem v tom zápase proti Vlašimi nemohl hrát. Ta čtvrtá žlutá karta ze hřiště Karviné byla úplně nesmyslná. Karviná má v týmu hráče Vladaviče, který neustále po každém zákroku brečel a povaloval se na zemi. Rozhodčí mi bohužel za jeden faul na Vladaviče dal žlutou. Teď po týdnu volna jsem měl samozřejmě velkou chuť a snad to bylo i vidět.

Nyní vás čeká poslední zápas podzimu proti Žižkovu. I v tomto zápase by bylo potřeba uspět, že?
Po těch těch domácích ztrátách nám nezbývá nic jiného, než se na Žižkově pokusit vyhrát. Ten zápas bude ale ještě těžší než v Třinci. Žižkov po nepovedeném začátku posílil tým a v posledních kolech hraje velmi dobře a daří se mu. Náš tým se ale také v průběhu sezony změnil a po příchodu těch čtyř nových hráčů jsme prohráli jediné utkání a jinak v každém zápase pravidelně bodujeme. Herně i výsledkově jdeme také nahoru a já věřím, že to potvrdíme i příští víkend.