Fotbalisté Dynama České Budějovice mají za sebou tři týdny přípravy na jarní část sezony. Pod vedením trenéra Luboše Urbana se zúčastnili zimní Tipsport ligy, během které odehráli čtyři zápasy. Nový kouč Dynama se již stihl dostatečně seznámit s týmem a už také přesně ví, na jakých postech by mužstvo potřebovalo posílit.
Luboš Urban

Trenére, co říkáte na poslední zápas v Tipsport lize? Znovu jste dostali těsně před koncem gól.
Inkasovaný gól v samém závěru tentokrát tolik neřeším. Pro nás bylo dnešní utkání takovým vyvrcholením kondiční přípravy na sezonu. Poslední týden jsme opravdu tvrdě trénovali a navíc jsme odehráli během šesti dnů tři zápasy. Šedesát minut se mi to dnes líbilo. Byli jsme fotbalovější, ovládali jsme střed hřiště a po poločase jsme vedli 1:0. Kdybychom vedli 4:0, tak by se nikdo divit nemohl, protože šance jsme na to měli. Po poločasovém střídání se role trochu otočily. My tam dali mladé běžce a Žižkov naopak více fotbalovější hráče. V samém závěru pak Žižkov po rohu srovnal na 1:1, my jsme ve druhém poločase zlobili spíše z rychlých protiútoků, avšak žádný z nich jsme nedotáhli do konce. Z výsledku ale žádné závěry nedělám.

Opět si zahráli prakticky všichni hráči, co do Prahy k zápasu cestovali.
Chtěli jsme síly rozdělit mezi všechny kluky, co s námi byli na soustředění. Nikdo se nám nezranil, což je samozřejmě dobře. Na druhou stranu se nám zase ukázalo, kdo na to má a kdo na to nemá. Od příštího zápasu už takového hromadné prostřídávání dělat nebudeme. Střídat budeme vyloženě post za post a začneme klást důraz na výsledek. Tým ale ukázal svou kvalitu a věřím tomu, že jarní část sezony můžeme zvládnout. Proti Žižkovu nám chyběli čtyři hráči ze základní sestavy. Zranění jsou Machovec s Lengyelem, volno kvůli studiu trenérské licence dostal o víkendu Herzán a navíc ještě útočník Linhart není po operaci ramene stoprocentně způsobilý nastoupit. I bez těchto hráčů to mělo hlavu a patu a věřím, že jsme na dobré cestě.

Jak hodnotíte naše působení v letošním ročníku Tipsport ligy?
Je to docela paradoxní. Liberec je úplně někde jinde, ale my jsme za první dva zápasy klidně mohli vyhrát skupinu. S Pardubicemi jsme dostali gól na 3:3 čtyři minuty před koncem a Bohemka nás vyrovnala v 90. minutě. Když bychom měli šest bodů, tak jsme postoupili do Final Four. My měli Bohemku na lopatě, mohli jsme zápas vyhrát a právě Bohemka nakonec celou Tipsport ligu vyhrála. Je to teprve začátek přípravy. Vůbec si nelámeme hlavu z toho, že jsme shodou výsledků skončili ve skupině čtvrtí. Jsme rádi, že jsme v lednu odehráli čtyři velice kvalitní zápasy a že jsme kromě duelu, který nás přejel, hráli dobře.

Dynamo uzavřelo Tipsport ligu remízou se Žižkovem (25.1.2014)

Českobudějovické Dynamo se rozloučilo s letošní zimní Tipsport ligou remízou 1:1 s Viktorií Žižkov. Jihočeši vedli od 20. minuty po brance Klesy, ale pak znovu výhru ztratili, když se v 87. minutě trefil po rohu Škoda.

Vy jste u týmu tři týdny. Už máte tedy přehled o jednotlivých hráčích?
Myslím, že už mám přehled dobrý. Každý den trénujeme minimálně dvoufázově, navíc jsme byli na týdenním soustředění, takže už mám dobrou představu o tom, co kdo a jak dokáže hrát, kdo dokáže koho na jakém postup zastoupit a kdo má jakou povahu. V jarní části sezony bychom chtěli hrát v rozestavení 4-3-3. Myslím, že na to máme vhodné typy hráčů, důležité bude, aby si tento herní styl a rozestavení osvojili. Jediný problém vidím při bránění defenzivních standardek. Přemýšlíme nad tím, že bychom změnili typ bránění z kombinovaného na zónový. My jsme v závěru zápasu již několikrát polevili v koncentraci a ze standardek inkasovali.

V zápase proti Žižkovu byl jediným testovaným hráčem gólman Rodinger. Jak vypadá situace okolo něho?
Ještě nejsme ohledně jeho působení v Dynamu úplně rozhodnuti. Jsou věci, které se mi u něj líbí, ale zároveň jsou věci, které se mi nelíbí. Myslím, že tuto záležitost rozhodneme tento týden. Cílem bude, abychom do nové sezony vstupovali vedle Křížka s novým brankařem.

Na jakých postech by podle vás potřeboval tým nejvíce posílit?
O tom máme naprosto jasno. Určitě potřebujeme gólmana. Uvidíme, zda to bude Dominik Rodinger a nebo někdo jiný. Určitě to řešíme a gólmana přivedeme. Stoprocentně potřebujeme také stopera a pak bychom chtěli nějakého ofenzivního hráče, útočníka nebo záložníka. Podmínkou ale je, aby byl levonohý. Potřebujeme někoho na levou stranu. Nyní tam nikoho takového nemáme, hrajeme to tam přes nohu, a to se mi moc nelíbí. Pokud bychom tyto hráče sehnali a měli bychom k dispozici ty čtyři hráče, co nám chyběli, tak budu spokojený. V tu chvíli bychom tady měli takovou šestnáctku velice dobrých hráčů, které můžeme kdykoliv doplnit o další mladé šikovné fotbalisty.

Richard Kalod: Hra na stoperu? Pro mne nic nového (25.1.2014)

Fotbalisté Dynama zakončili své účinkování v Tipsport lize remízou s Viktorií Žižkov 1:1. Netradičně na postu stopera nastoupil útočník Richard Kalod. Trenéři Dynama mají totiž o středové obránce nouzi a museli tak využít tohoto ofenzivně laděného hráče..