Běžela 67. minuta, když Fernando Hudson zatáhl míč po křídle, nacentroval před branku, kde se nejlépe zorientoval Zdeněk Ondrášek a po čtyřech zápasech se Dynamo mohlo radovat ze vstřelené branky. Právě českobudějovický forvard po utkání odpovídal hrstce novinářů na jejich dotazy. "Takový gól jsme potřebovali, aby se míč odrazil od nohy přes brankářovy ruce do branky," hodnotil Ondrášek svůj zásah.

Vstřelil jste gól v soutěžním utkání. Doufáte, že jste tu střeleckou smůlu protrhli?
Snad ano. Je to soutěžní zápas s ligovým týmem, takže ten gól se určitě počítá. Chtěli jsme vyhrát a nedostat gól. Oboje se nám to podařilo, takže můžeme být relativně spokojeni, navíc jsme po dlouhé době vstřelili branku. Takový gól jsme potřebovali, aby se míč odrazil od nohy přes brankářovy ruce do branky. V první půli se to Stráďovi nepovedlo a skončilo to pouze tyčí. V prvním poločase jsme nehráli podle našich představ, trenér musel v kabině zvýšit hlas. Po změně stran jsme se zvedli a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Ve druhé půli hrál na kraji zálohy Hudson. Byla znát jeho rychlost na vaší hře?
Určitě. Když Ferda pochopí, že jeho přednost je sprint, tak je jeho přítomnost na hřišti hrozně znát. Na gól mi nahrál suprově, navíc si to ještě dvakrát ukopl, což je škoda. Jsme rádi, že jsme to zvládli, i když pouze 1:0. Kdybychom zachovali klidnější hlavu ve finální fázi, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem.

Do odvety si odnášíte výsledek 1:0. Bude to stačit?
To se uvidí. Před utkáním jsme chtěli vstřelit jeden, dva góly a žádný nedostat. To se nám vcelku povedlo. Pokud dáme na Žižkově gól, tak to bude pro soupeře ohromně složité. Každopádně chceme postoupit a uděláme pro to maximum.

Už v minulém utkání jste byl blízko gólu, když jste v Hradci trefil hlavou tyčku…
Jak jsem již říkal po zápase, možná to bylo tím, že jsme si před zápasem se Stráďou oholili hlavy a možná ten milimetr mi chyběl… Jsem za ten gól hrozně rád. Ve dvou předchozích utkáních jsem se ani nedostal do šance. Ale makal jsem, v Hradci jsem měl ty příležitosti dvě, bohužel jsem ani jednu neproměnil. Před zápasem bychom ten bod brali, po utkání je to možná trošku zklamaní. Ten gól v poháru mi může pomoci a doufám, že ty branky budu dávat dál.

Ale již po několikáté jste udrželi nulu, což vás může těšit.
Každopádně. V úvodních kolech jsme dostávali hrozné „dardy“. Po příchodu pana Cipra jsme sice přestali dostávat branky, ale také je střílet. Máme na svém kontě dvě remízy, se Žižkovem přišla první výhra. Navíc 1:0, což Dynamo vždy zdobilo, že neinkasovalo, ale vždy jeden, dva góly vstřelilo. Doufejme, že jsme na správné vlně a začneme konečně dělat i body v lize!

Mohl by vám dobrý výsledek pomoci i v utkání s Teplicemi?
Pevně v to doufám. Je to vítězství, jako kterékoliv jiné a vzhledem k utkání s Teplicemi je to jednoznačně plus.

V závěrečných minutách utkání jste byl ošetřován. Jste v pořádku?
Ano. Po dnešním střetnutí jsem hrozně okopaný a v závěru mi projela křeč kotníkem a musel jsem se nechat ošetřit. Ale do dalšího duelu budu určitě v pořádku. Mám na to deset dní a snad se dám „do kupy.“