Se třemi brankami vede nejen tabulku střelců budějovického týmu, ale patří i k nejlepším střelcům ligy vůbec. Po úvodních kolech v něm fandové na jihu Čech marně hledali to, s čím sem přicházel, tedy vizitkou kvalitního střelce. Nyní jim ale dokazuje, že je ostrostřelec se vším všudy.

Tomáši, po dnešním zápase s přehledem vedete tabulku střelců Dynama, to zajisté potěší?
Samozřejmě, jsem moc rád. Ale z čeho mám dneska největší radost, že jsme konečně uspěli. Potřebovali jsme tři body jako sůl. Je to paráda.

Vaše osobní výkony jsou od zápasu k zápasu lepší, čím to je? Už jste si na mužstvo zvykl?
Je to možné. Já jsem za to jenom rád. Pomáhám mužstvu a na oplátku mužstvo pomáhá mě.

Jste tu spokojenější než v mladoboleslavském kádru?
Tak já už jsem asi potřeboval i změnu. Byl jsem v Mladé Boleslavi strašně dlouhou dobu. Hraji pravidelně. Proto jsem tady za tu příležitost rád.

Kouč Kmoch zamýšlel s budějovickým týmem ofenzivní smršť, ale góly nepřicházely. Kdežto trenér Tobiáš otevřeně říká, že jeho cílem je defenzivně laděný fotbal a mužstvo branky střílí. Jak je to možné?
Je to takový paradox, ale my jsme za to hodně rádi – za každou vstřelenou branku, za každý bod. Dneska jsou navíc tři, takže super.

Pod novým koučem Tobiášem jste v lize ještě nepoznali hořkost porážky, v čem tkví jeho kouzlo?
Tak nevím. Podle mě je trenér Tobiáš velice zkušený a prostě nás dokáže vyburcovat a to je jenom dobře.

Co bylo v dnešním utkání rozhodujícím momentem?
Myslím si, že rozhodla první branka. Nám se doposud nikdy nepovedlo vstřelit první branku. Teďka se to konečně podařilo a tím jsme se hodně uklidnili. První poločas jsme, podle mě, hráli dobře, v druhém poločase jsme zvýšili náskok na 2:0. Je sice pravda, že jsme se v závěru museli trochu strachovat o výsledek, ale my jsme za každou cenu potřebovali dneska vyhrát a udělali jsme proto všechno.

Myslíte si, že vás dneska Jablonec podcenil?
V lize nemůžete podcenit vůbec nikoho, tam může porazit každý každého, takže to si nemyslím.

Kromě vstřelených branek jste dneska měli i dost notnou dávku šancí?
Je to tak. V první půli jsme mohli vést dva nebo 3:0 a bylo prakticky po zápase. A nakonec jsme se ještě strachovali o výsledek. Tam nás viditelně svazovalo to, že jsme potřebovali vyhrát. Dotáhli jsme to, a to je velice důležité. Ve středu se stejně už nikdo nebude ptát, jak jsme hráli.

Výsledek týmu může pomoct před utkáním s Kladnem, že ano?
Myslím, že určitě. Je to pro nás určitě výborná psychická injekce.