Podruhé v kariéře se podíval na repre sraz a dvakrát odehrál polovinu duelu při dvojzápase české devatenáctky proti té irské. Osmnáctiletý záložník českobudějovického Dynama Roman Wermke má kariéru slibně rozjetou a věří v další reprezentační pozvánky.

Na konci ledna jste byl nominován k přípravnému dvojzápasu reprezentační devatenáctky v Irsku. Překvapilo vás to, nebo jste měl informace, že byste mohl být v nominaci?
Měl jsem určité náznaky. Už předtím se pan Soukup bavil s panem Csaplárem o mé nominaci a reprezentační kouč mu sdělil, že zvažuje mojí nominaci.

Byl to váš druhý sraz. V čem byl jiný oproti tomu prvnímu?
Hlavní rozdíl byl v tom, že tento byl týdenní a odehráli jsme dva zápasy s jedním soupeřem. Také byla v týmu spousta nových kluků, které jsem do té doby neznal.

Roman Wermke v přípravě Dynama

Z Irska jste si přivezli výsledky 1:2 a 1:1. Šlo uhrát víc?
První zápas skončil těsnou výhrou Irů, ale podle mého názoru jsme určitě mohli alespoň remizovat. Ve druhé půli jsme byli lepším celkem, vstřelili jsme kontaktní branku a měli i další šance. Vše vyvrcholilo obrovským závarem v nastavení po rohovém kopu, kdy Nerad střílel z hranice vápna z první a gólman jeho pokus na brankové čáře zneškodnil… Hodně nás to mrzelo, na remízu jsme určitě měli. Druhý duel skončil zaslouženou remízou 1:1.

Vy osobně jste odehrál v obou duelech poločas. Jste spokojen s touto porcí času na hřišti?
Každopádně. Jsem šťastný za každou minutu v národním týmu. Je to skvělý pocit a ještě bych si ho mnohokrát rád zopakoval.

Jak hodnotil kouč Csaplár výkony vašeho celku?
S prvním střetnutím byl spokojen hlavně, co se týče herního projevu, ovšem podotkl, že výsledek dobrý nebyl a je důležité hrát fotbal pro oko diváka a ještě to zakončit výhrou. Druhý duel byl o něco slabší, ale ve druhém poločase se hra opět trošku zvedla a s remízou byl vcelku spokojený.

V jaké atmosféře probíhaly oba zápasy? Přišla se podívat na souboj mládežnických reprezentací v Irsku slušná divácká kulisa?
Přišla. Na mezinárodní zápasy i mladších reprezentací chodí hodně diváků a několik stovek fanoušků zápas prožívalo a při každé šanci byl slyšet slušný řev a pořádný potlesk. Diváků tam mohlo být kolem tisíce, nemám odhad (směje se).

V březnu čeká reprezentační devatenáctku přípravný duel v Nizozemsku. Věříte v nominaci i tentokrát?
Moc v to doufám. Zda přijde nyní nevím, vidím to tak padesát na padesát, ale snad budu příjemně překvapen.

A jakou nyní cítíte pozici v Dynamu? Je šance se stálo prosadit do A-týmu nebo spíše očekáváte příležitosti v Juniorské lize a ČFL?
Očekávám spíše šance v juniorce a na farmě. Dynamo je v lize v těžké pozici a nebude nijak zvlášť experimentovat s nezkušenými hráči. Navíc se mám ještě hodně co učit a musím toho hodně zlepšit.