Asi marně by se hledal vhodnější muž k hodnocení první poloviny sezony. Brankář Pavel Kučera totiž jako jediný z českobudějovické sestavy nechyběl v prvních patnácti zápasech na hřišti ani jednu minutu. A navíc patřil k velkým oporám. Při letním nákupu mezi tři tyče tak mělo vedení Dynama šťastnou ruku. „Nyní se nám daří a já jsem rád, že k tomu přispívám,“ říká však skromně jednatřicetiletý gólman. V neděli proti Zlínu, kdy se letošní ročník překlopí do své druhé poloviny, z něj jistě opět bude sálat velká jistota a klid.

Remízou 1:1 v Plzni prvoligoví fotbalisté Českých Budějovic uzavřeli první polovinu sezony. Po celou její dobu odváděl Pavel Kučera v brance Dynama velice spolehlivé výkony. „Jsem rád, že mi to vyšlo a doufám, že jsem mužstvu svojí osobou pomohl,“ pravil po polovině z celkem třicítky zápasů.

Na hřišti strávil maximální možný počet minut, a tak odehranou porci může se vší zodpovědností dobře posoudit. „Těžký zápas jsme odehráli určitě doma s Mladou Boleslaví,“ připomněl první utkání za vlády trenéra Františka Straky, které bylo po psychické stránce pro celý tým jistě velice náročné.

Kučera Pavel„Tradičně náročné jsou i zápasy se Spartou a Slavií,“ zavzpomíná na domácí duely s pražskými rivaly. „Ale velice těžký byl i zejména zápas v Jablonci,“ říká o utkání na severočeské Střelnici, kde byl neustále v permanenci. Hodně vyložených šancí domácích zneškodnil, ale přesto byl nakonec smutným hrdinou. Dynamo si domů nevezlo ani bod.

Oponu druhé poloviny sezony roztáhne v neděli domácí utkání se Zlínem, navzdory tomu, že začátkem srpna Jihočeši sezonu startovali soubojem s Olomoucí. „Ve Zlíně jsme nevstoupili do zápasu dobře a hned v první minutě dostali takový spíše náhodný gól,“ vrací se k bitvě na jihu Moravy, o jejímž osudu rozhodl záhy po jejím započetí rychlonohý Žůrek.

„Třicet minut jsme pak byli horším týmem, ale od začátku druhé půle jsme domácí zatlačili. Vyrovnávací gól se nám ovšem bohužel vstřelit nepodařilo,“ litoval Pavel Kučera. Nyní tak Jihočeši budou mít Tescomě co vracet. „Musíme si dát pozor především na jejich standardní situace, při kterých jsou velice nebezpeční,“ ví o hromotlucích a dobrých hlavičkářích v sestavě Zlína.

Českobudějovickému Dynamu se na Zlín v poslední pětiletce příliš nedaří. Pavel Kučera se historií ale příliš nezabývá. Tím, že na jih Čech přišel teprve letos v létě, tak jej vlastně nezdary proti Zlínu ani příliš nijak nezatěžují.

Zkušený gólman si přeje výhru Dynama. „Kdybychom ten celý podzim zakončili vítězstvím, byli bychom velice spokojení. Měli bychom dvaadvacet bodů, což by pro přečkání zimy byl fantastický počin,“ domnívá se Pavel Kučera.