Ve druhém kole, jež bude premiérovým představením černobílého mužstva na Střeleckém ostrově v nové sezoně, hostí České Budějovice Marilu Příbram. Středočeši, kteří si připsali v minulém kole vítězství nad Opavou, se tak vyhoupli na přední místa ligové tabulky. Dynamo se naopak nešťastnou prohrou připoutalo na desátou pozici. Budějovičtí navíc na domácí půdě nemají se Středočechy skvostnou bilanci – ze šesti zápasů vyhráli pouze jeden. Utkání vypukne v neděli 15. srpna od 17 hodin.
FK MARILA PŘÍBRAM
Klub založen: 1948
Trenér: František Kopač
Hvězdy týmu: Rudolf Otepka
Milan Barteska

Největší úspěchy: 11x vítěz ligy (jako Dukla Praha)

Diváci: 5562

Sestava Příbrami: Sňozík - Mácha, Formánek, Turtenwald - Otepka (88. Janů), Barteska, Riegel, Rychlík - Jendruščák (63. Mlika), Žemlík, Mendy (90. Navrátil)

Preview
Poslední utkání, které Jihočeši odehráli proti Příbrami, se uskutečnilo v jednadvacátém kole minulé sezony. Na Střeleckém ostrově tehdy panovalo mrazivé počasí a samotný průběh hry nebyl o nic hřejivější. Středočeši přijeli s abnormálně defenzivní taktikou, což se nakonec ukázalo i na výsledkové listině. Dvě největší šance domácích fotbalistů, které připravili Plocek s Kuličem a posléze i Adam, zůstaly proti zoufalé Marile nevyužité, po devadesáti minutách se tedy odcházelo do sprch s nerozhodným stavem 0:0.

Co se vzájemné bilance týče, nepatrně lépe jsou na tom Příbramští. Ze dvanácti duelů při celkovém skóre 12:10 ve prospěch hráčů z jihu Čech skončily tři budějovickou výhrou, v pěti utkáních obecenstvo zhlédlo remízu a čtyři zápasy černobílí nezvládli. V domácím prostředí porazily České Budějovice Středočechy pouze v jediném případě – v sezoně 1999/2000 vysoko 5:0, ostatní zápasy skončily remízou. Skóre na domácí půdě – 7:2.

Příbramský kádr, jenž vede trenér František Kopač, opustili před sezonou 2004/2005 gólman Jindřich Skácel (Slavia Praha – z hostování), záložníci Vladimír Čáp (Drnovice – na hostování), Michal Gonda (Pardubice) a Róbert Novák (Petržalka), útočníci Jiří Adamec (Drnovice – na hostování), Danijel Cesarec (Sparta – z hostování) a Horst Siegl (Most – na hostování). Opačným směrem putovali záložník Milan Barteska (Plzeň) a útočník Nedim Hiroš (Sarajevo). Z dorostu pak přišli obránci Petr Šimek a Daniel Tarczal, z B-týmu nechal lodivod Kopač povolat útočníka Jiřího Mliku.

Příbram vstoupila do nového ročníku vítězstvím nad Opavou, ocitla se tak na prvním místě společně s Olomoucí a Teplicemi. Samotný zápas se však pro celek z Příbrami nerodil lehce. Ve 14. minutě překvapil brankáře Sňozíka opavský Bureš a Opava tak vedla 1:0. O čtrnáct minut později však krásně vyrovnal domácí kapitán Otepka. Za dalších symbolických čtrnáct minut se míče chopil Riegel, jenž nasměroval žlutočervené mužstvo k výhře 2:1.

Mezi nezkušenější obránce Marily patří Marcel Mácha, jenž má za sebou 158 soutěžních utkání. V záloze pak společně hrají dvě perly Příbrami - špičkoví techničtí fotbalisté se zkušenostmi na rozdávání, to je stručná vizitka kapitána Rudolfa Otepky a nové akvizice Milana Bartesky.

V nedělním střetnutí by měl kouč Jihočechů postrádat Marka Kuliče, jenž má problémy s achilovkou, a Miloslava Pennera, který má potíže s tříslem. Trenéru Kopačovi naopak dělá vrásky zejména zdravotní stav kapitána Otepky. Pokud se nezlepší jeho bolavé koleno, je velmi pravděpodobné, že bude muset absolovovat operaci, po které by se zotavoval nejméně šest až osm týdnů.

Zápas, který se stane prověrkou premiérového kola na domácím trávníku v novém ročníku, bude mít na starosti hlavní rozhodčí Bouše, jako asistenti byli jmenováni Petřík a Lhoták. Rezervním sudím byl určen Helebrant a funkci delegáta zápasu bude zastávat Nitsche. Českobudějovické Dynamo podle slov špílmachra Bartesky bude muset úpěnlivě pomýšlet na tři body, kdežto Marila, jež dosáhla v prvním kole na plný bodový zisk, nemusí zvítězit za každou cenu. Nabízí se otázka, jak rychle se Českobudějovičtí vstřebají po nešťastné prohře v Olomouci. Odpovědi se dočkáte v neděli 15. srpna od 17 hodin na Střeleckém ostrově.