Jubilejní stý prvoligový zápas odehrál v neděli na Střeleckém ostrově útočník Tomáš Sedláček, jenž se svými spoluhráči bojoval o první jarní body. Jihočeši nakonec ze zápasu s Příbramí vybojovali pouze bod za remízu 2:2. "Jeden bod z domácího zápasu je ztráta," konstatoval budějovický útočník.

Byl zápas s Příbramí zisk nebo ztráta?
Určitě to byla ztráta, chtěli jsme za každou cenu vyhrát se soupeřem, který jen na tom bodově stejně jako my.

Váš výkon asi ovlivnil nepovedený začátek, že?
V úvodu jsme začali velmi špatně. Hned ve třetí minutě jsme dostali gól a dlouho jsme se z toho vzpamatovávali.

Jak jste se s tím začátkem srovnávali?
Položilo nás to. Položí to každé družstvo ne jenom nás. Ale pak jsme se z toho dostali. Bohužel nám vedení moc dlouho nevydrželo.

Přesto jste ale dokázali vývoj zápasu otočit..
Důležité bylo, že se nám naštěstí do poločasu podařilo vyrovnat. V kabině jsem si pak řekli, že na to musíme vlítnout a dát vítězný gól. Ve druhém poločase jsme se dostali do vedení, ale za minutu bylo vyrovnáno na 2:2. Bylo ta obrovská chyba.

Ke konci jste si vytvořili tlak ale chyběl ten poslední krůček ne?
Byl to optický tlak. Museli bychom si vytvořit nějakou šanci, aby z toho mohl být gól.

Jste rádi nakonec i za ten bod?
Doma je to ztráta, ale i bod se počítá.

Svou premiéru na ligových kolbištích i v dresu českobudějovického Dynama si odbyl písecký odchovanec Adam Klavík. Teprve osmnáctiletý dlouhán naskočil do střetnutí až v 85.minutě, přesto se málem probojoval do zajímavé šance.

V závěru jste se málem dostal k odraženému míči a mohl ohrozit hostující svatyni. Co chybělo?
Asi tak půlmetr (s úsměvem). Obránce tam byl o chlup dřív, srazili jsme se a rozhodčí odpískal faul. Myslím si, že to měl být roh, jednalo se o klasický souboj, jenomže sudí to posoudil jinak. Teď už s tím nic neudělám.

V konečném účtování jste si do tabulky zapsali jeden bod. Jak jste s ním spokojeni?
Před zápasem byl stanoven jasný cíl, a to vítězství. Vzhledem k průběhu utkání bereme ten bodík stoprocentně a jsme za něj rádi. Byl to zápas, kde se oba týmy vystřídaly ve vedení, takže za tu remízu jsme rádi.