Výrazným způsobem se do sestavy Dynama České Budějovice začíná v posledních kolech prosazovat mladý budějovický odchovanec Tomáš Stráský. Hbitý fotbalista v minulém domácím zápase se Žižkovem na jeden gól přihrál a nyní proti Slavii se dokonce zapsal do střelecký listiny. "Určitě teď cítím důvěru ze strany trenéra," říká útočník, který jako celý tým nyní prožívá dobré časy.

Odehráli jste podobný zápas jako již několikrát. Špatná první půle a výborná druhá..
Je to tak. V prvním poločase jsme nehráli vůbec dobře. Slavia nás hodně přehrávala. To je ale naše obvyklá chyba posledních zápasů, kdy se nedokážeme vybičovat, abychom začali aktivně hrát již v prvním poločase. Ve druhém poločase jsme ale hráli skvělý fotbal, vytvořili jsme si řadu šancí a v závěru jsme dokázali zápas alespoň vyrovnat.

Trenér vás o poločase polévá svěcenou vodou a nebo co se vždy v kabině děje, že druhá půle je o tolik lepší?
Já o poločasové přestávce v kabině dneska prakticky nebyl, takže nemohu říci, co se tam vlastně dělo. Ono se těžko popisuje, co se o poločase v kabině děje. Pan Tobiáš dokáže mužstvo výborně vyhecovat. To ale dokáže vždycky i během tréninku a během zápasů.

Měl jste pokyny od trenéra vstřelit gól?
Tak určitě. Jako útočník góly dávat prostě musím, takže s těmito pokyny jsem na hrací plochu šel. Mým úkolem bylo udržet balon a dát góla. Jsem tedy moc rád, že se mi to skutečně podařilo.

Můžete ten svůj vyrovnávací gól popsat?
Gól padl po povedené akci. Byl to útok po levé straně, kdy mě krásně ve vápně našel Petr Šíma. Já jsem byl v dobré pozici uprostřed brány a hlavičkoval jsem vlastně úplně sám.

Za stavu 2:2 jste hráli stále velmi aktivně a měli jste další šance. To bylo na pokyn trenéra?
Žádné pokyny jsem z lavičky neslyšel. V posledních zápasech se nám ty závěry dařili, takže i za stavu 2:2 jsme chtěli máknout a zkusit i Slavii porazit.

Poslední zápasy pravidelně nastupujete na větší části zápasu..
Určitě cítím důvěru ze strany trenéra. Je to vidět právě v tom, že mě tam posílá na delší čas. Já se mu pak snažím mými výkony odvděčit a snad se mi to daří.

Myslíte, že si svými výkony říkáte o základní sestavu?
Doufám v to (s úsměvem).

Aktuálně držíte devítizápasovou sérii bez prohry. Nyní vás ale čeká těžká prověrka na půdě Baníku Ostrava.
Určitě nás v Ostravě nečeká nic lehkého. Tam to má těžké každý tým, který tam jede. Těch devět zápasů bez prohry nás ale určitě zvedá, jsme sebevědomí a musíme takhle pokračovat dál. Třeba se nám i v Ostravě podaří urvat nějaké body.