Před cestováním (po Austrálii a Novém Zélandu) jsem navštívil pondělní trénink (10:00), který byl rozdělen na dva tábory. Do prvního byli zařazeni hráči, kteří odehráli velkou část zápasu a do druhého byli zařazeni hráči, kteří nenastoupili nebo naskočili jen na pár minut. Tento tábor byl doplněn hráči z Youth týmu a vedl ho pan Zach.

Tréninková jednotka byla zaměřená na střelbu pod tlakem, střílené přihrávky, práce s míčem pod tlakem a kombinace ve třech hráčích. Hráči z druhého tábora se 30 minut vyklusávali. Dali si „báčko“, krátké přihrávky se změnou směru a poté se odebrali do univerzitní haly, kde probíhala hodina Jógy. Bylo zajímavé pozorovat ztuhlé a zkrácené fotbalisty, kteří se snaží přiblížit ke špičce palce, když si paní cvičitelka lehla na svou nataženou nohu. Někteří odcházeli z hodiny velice zničení, někteří se krásně uvolnili a objevil se jim úsměv na tváři. Následovaly masáže a oběd.

Ve čtvrtek 28. 1. jsem sledoval uzavřený trénink před pátečním odletem na venkovní zápas v Brisbane. V 10:10 poskytl pan Lavička rozhovor čtyřem novinářů a v 10:30 mohl začít trénink. Přítomno bylo dvacet hráčů a tři brankáři. V úvodní části se hráči společně zahřáli, běželi kolem hřiště. Následoval řízený dynamický strečink a první cvičení pod vedením Popoviče. Ve dvojicích si přihrávali na vzdálenost 5m s povinnými doteky (dva a jeden). Poté přišly přihrávky ve čtyřech v lajně s jedním míčem, kdy jeden běhá a zbytek naráží.

Hráči pracují ve velké intenzitě. Prostor pro narážečky se zkracuje a tempo se zrychluje. Hráči mají přestávku, při které se dozvědí předpokládanou sestavu. Deset hráčů následuje Lavičku a Zacha. Nacvičují pomocí průpravného cvičení obsazování hráčů a spolupráci zadní a středové řady. To samé dělá druhá skupina s Popovičem. Na třech čtvrtinách hřiště se postaví oba týmy a hraje se průpravná hra, která má za cíl odebrat míč soupeři. Míč začíná pokaždé na straně hráčů, kteří začínají zápas na střídačce nebo v Youth týmu. Hráči plní posuny a odebírání na jedničku, vyslouží si pochvalná slova i gesta. Zach si bere útočníky a záložníky na připomenutí náběhů do vápna při rohových kopech.

Lavička s Popovičem sledují střelbu zbylých hráčů. Trénink končí dobrovolným Core tréninkem, který vede Popovič a přidává se i zbytek trenérů (Lavička, Zach a trenér brankařů). Neúčastní se pouze dva hráči, Corica a Aloisi. Jde o sled cvičení, které se zaměřují na posílení hlubokých břišních a zádových svalů. Posílení ramenních, bicepsových a tricepsových svalových skupin. Trénink je ukončen individuálním protažením a odchodem na masáž.

V sobotu 30.1. prohrál tým Sydney FC gólem v 89´ a propadl se na třetí místo. Čeká na poslední dvě utkání v základní části (7. a 14. 2.).