Budějovický brankář Pavel Kučera nastoupil na hřišti Slovanu Liberec v rámci 5. kola Gambrinus ligy ke svému stému ligovému zápasu. Budějovický gólman ale na zápas příliš v dobrém vzpomínat nebude, Jihočeši se totiž proti účastníkovi Evropské ligy neprosadili a prohráli 3:0.

O osudu utkání rozhodl drtivý nástup domácího celku, který se hned ve 12. minutě dostal po velkém tlaku do vedení. „Prohrávat rychle v úvodu zápasu není dobré pro žádný tým a není ani jednoduché to otáčet,“ poznamenal Pavel Kučera, který musel v průběhu hry řešit řadu velmi ošemetných situací, a navíc mu dvakrát pomohla branková konstrukce.

Jihočeši se po inkasované brance chtěli začít soustředit na větší ofenzivní úsilí, na zem je ale srazili další dva inkasované góly na konci prvního poločasu. „Trenér nám hodně o poločase vyčinil a určitě si k tomu řekl své. Měl ale určitě pravdu, protože jsme hráli velmi zbaběle,“ řekl po zápase Kučera, jenž sice třikrát inkasoval, avšak na gólech žádnou vinu nenesl.

První poločas skončil tříbrankovým vedením domácího celku a druhá pětačtyřicetiminutovka se již víceméně pouze dohrávala. „Za rozhodnutého stavu jsme šli druhé půle s tím, že alespoň ten druhý poločas dohrajeme na 0:0,“ dodal budějovický brankář, který stejně jako ostatní spoluhráči chce zápas s Libercem hodit za hlavu a maximálně se soustředit na nadcházející domácí utkání s Baníkem Ostrava.

Ústřední postavou zápasu mezi Slovanem Liberec a Dynamem České Budějovice byl liberecký útočník Jan Nezmar. Na vysokém vítězství se podílel dvěma gólovými přihrávkami a také jednou vstřelenou brankou.

Fotbalisté Liberce prožili náročný týden, v neděli vyhrál na hřišti Plzně 3:2, následně uspěl i v Evropské lize proti Dinamu Bukurešť (2:0) a týden zakončil vysokou výhrou nad Dynamem České Budějovice. „Už před zápasem s Budějovicemi jsme si říkali, že to bude o prvním gólu. Hlavně jsme nechtěli dopustit stejný průběh zápasu jako s Brnem. Tentokrát jsme ho dali my, přidali jsme ještě další, takže to bylo jednodušší. První gól to jednoznačně nasměroval k našemu vítězství,“ všiml si Nezmar, který ve 12. minutě přesnou přihrávkou vyzval ke skórování mladíka Váchu.

Právě rychle vstřelená branka dostala domácí fotbalisty do potřebné pohody a naopak hráče Dynama pod ještě větší tlak, který se s přibývajícími minutami dále stupňoval. „Po vstřeleném gólu musely Budějovice začít hrát více dopředu a to nám samozřejmě vyhovovalo,“ podotkl Nezmar, jenž stihl po půlhodině hry vyzvat ke skórování Dočkala a následně také sám zvýšil po rohovém kopu na 3:0. „Určitě mi udělalo radost, že jsem míč poslal na zadní tyč přesně, jak jsem chtěl,“ řekl střelec o své brance, která definitivně zlomila odpor Jihočechů.

Druhý poločas tolik zajímavých situací již nepřinesl. Domácí fotbalisté si pohodlně hlídali tříbrankové vedení a naopak hostům se nedařilo dostat se do zakončení. „Ve druhém poločase jsme mohli hrát tak, jak nám to vyhovovalo,“ dodal Nezmar, který samozřejmě uznal, že tým začal v průběhu druhé půle pomalu šetřit síly na čtvrteční odvetu Evropské ligy s Dinamem Bukurešť.