Budějovický vyslanec v australském Sydney Petr Požárek se stejně jako my v Evropě chystá na vánoční svátky. Jeho postřehy z posledních dnů si můžete přečíst uvnitř článku.

12/12/09 Wellington Phoenix 0:1 Sydney FC
Steve Corica oslavil tímto zápasem svůj 200. zápas v australské národní lize. Těsně před utkáním přišli o zkušenosti Aloisiho, který se zranil. Utkání bylo provázeno silným větrem (85km / hod.). V prvním poločase byl lepší hostující tým, který se ujal vedení pro domácí „přísnou“ penaltou. Proměnil jí v 16´ oslavenec Corica. V druhém poločase hrozili hráči Sydney FC především po křídlech. Při takto silném větru se míč choval ve vzduchu velice nevyzpytatelně. Lavička nabádal své svěřence o přízemní, kombinační hru, která přinášela ovoce v podobě brankových příležitostí. V 80´ se nechal vyloučit pilíř obranných řad „Sky Blues“ Colosimo. Vyfauloval se na domácím útočníkovi Vince Liaovi.

Lavička: „ Věděli jsme, že vítr je silný a tak jsme hráli s míčem po zemi. Vytvořili jsme si dobré šance. První poločas jsme vyhráli. Hráli jsme proti větru chytrý fotbal a zaslouženě šli do vedení. Cesta na zápas byla dlouhá a my hráli disciplinovaně v těžkých povětrnostních podmínkách. Je to dobré vítězství s dobrým výkonem. Toto vítězství je pro nás důležité, protože jsme předešlé dvě venkovní utkání (Perth a Gold Coast) prohráli. Příští zápas hrajeme na půdě favorizované Melbourne. Je to pro nás velmi důležitý zápas, takže se musíme okamžitě dívat dopředu.“

Sydney FC přerušilo domácí 14-ti zápasovou šňůru Wellingtonu bez porážky.

16/12/09
Alex Brosque poskytl rozhovor před veledůležitým utkáním v základní části. Shodou okolností půjde o jeho 100. start v Hyunday A-league. Doufá, že ho oslaví, jako jeho spoluhráč “Bimbi“ (Corica) v minulém zápase. Střetnou se dva týmy, které mají největší počet bodů a v posledních zápasech předvádějí nejlepší a nejúčinnější fotbal v soutěži. Brosque: „Chtěli bychom rozšířit naší šňůru na tři vítězná utkání v řadě. Diváci se můžou těšit na to nejlepší z obou dvou stran.“

Poslední zápas těchto dvou soupeřů se hrál také na Etihad stadiónu, který „Sky Blues“ vyhráli hladce 3:0. Další podporou by mělo být vítězství na půdě Wellingtonu, kde jako jediný tým v soutěži, ukořistil tři body. Na zápas cestují Brosqueho spoluhráči v pátek odpoledne a samotné utkání se hraje v sobotu od 8 hodin večer. „Vrací se nám po zranění John Aloisi a Mark Bridge, takže bychom mohli soupeře zaskočit palebnou silou v útoku. Tímto zápasem odstartujeme Anglický týden (čas ve kterém odehrajeme tři mistrovská utkání v osmi dnech).“ řekl Brosque.

19/12/09 Melbourne Victory FC 0:0 Sydney FC
Na toto utkání přišla druhá největší návštěva sezóny 27.344 diváků. Fotbalové představení nabídlo plno brankových příležitostí, ale žádná se neoslavila jako vstřelený gól. „ Bylo to pro nás velice těžké utkání, které přineslo bod. Před utkáním jsme si jeli pro tři body, ale nakonec si myslím, že oba týmy jsou rádi za bod. Nyní jsme byli dvakrát v Melbourne a poslední zápas v základní části nás čeká v domácím prostředí. Podařilo se nám ze dvou utkání získat čtyři body a udržet čisté konto.“ řekl Steve Corica.

Hráči Melbourne začali od začátku aktivně a už v první minutě stříleli podél švýcarského obránce Stephana Kellera, který míč tečoval na roh. Z následujícího rohu se strhla mela před Boltnovo brankou, kdy domácí nastřelili břevno a všechno uklidnit zkušený Bolton. Ve 12´ zahrozili hosté, kdy z volného přímého kopu nepříjemně mířil Sung Hwan Byun. Nejnebezpečnější moment ze strany „Sky Blues“ přišel 22´, kdy běžící Corica naservíroval míč na zlatém podnose pro Brosqueho, ale ten míč nepřesně zasáhl. Na druhé straně zahrozil v 35´ Thompson, který obešel Byuna a trefil jen boční síť. Ve 44´ zahrozil znovu Thompson, který trefil boční síť, ale diváci se dožadovali pokutového kopu, protože si mysleli, že byl faulován Kellerem, ale rozhodčí nechal pokračovat hru, zahráním odkopu od branky. V druhém poločase navázali domácí na svůj tlak, který však přerušila v 56´ žlutá světlice na hrací ploše. Od 79´ se začali prosazovat „Sky Blues“ přes Brosqueho, pas který vyslal Corica byl označen jako ofsajd. Do šance se tlačil Karol Kisel, který táhl míč ze strany na střed, ale zasáhl jen prostor za brankou. V 85´ se snaží střílet zpoza obránce Corica, ale zase nic. Poslední šancí byla spolupráce McFlynna s Brosquem, ale nezměnilo to nic na skoré 21 : 5 ( střeli na branku).

Vítězslav Lavička byl s výsledkem spokojen: „ Věděli jsme, že Melbourne bude hrát agresivně a s dobrým napadáním. Naše obrana hrála disciplinovaně a dosáhla na dobrý výsledek.“ Do konce základní části schází sedm zápasů a oba týmy dělí tři body.

20/12/09
Chtěl bych popřát všem trenérům, hráčům od kadetů až po A-tým, všem rodičům, funkcionářům, vedení a fanouškům  pohodové Vánoce a zdravý rok 2010.