K dalšímu přípravnému zápasu proti prvoligovému celku nastoupí fotbalisté Dynama České Budějovice ve středu dopoledne, kdy se na umělé trávě na Složišti od 11:00 představí slovenský tým Matador Púchov. Jihočeši mají svému soupeři co vracet - přesně před rokem totiž během soustředění na Slovensku fotbalisté Dynama na stejný tým nestačili a prohráli 0:1. Za uplynulý rok se toho hodně změnilo, do zápasu s Púchovem zasáhlo celkem osmnáct fotbalistů a pouze šest z nich figuruje i na současné soupisce Dynama!
Jihočeši si s Púchovem zahráli 3. února 2005, tedy téměř přesně před rokem. Ve vyrovnaném zápase měli Jihočeši více ze hry především ve druhém poločase, ani jednu výraznější šanci proměnit nedokázali a utkání tak skončilo díky Bakošově brance 0:1. V zápase se objevilo pouze šest fotbalistů, kteří na jihu Čech působí i v současné době - Kladrubský, Homoláč, Pivoňka, Leština, Adam a Plocek.

K určitým změnám došlo i v týmu Púchova. Poslední dobou se hodně hovoří o odchodu nejlepšího střelce týmu Marka Bakoše, o kterého se zajímala i pražská Slavia. Zájem o tohoto hráče byl i v Turecku a aktuálně v Rusku, o jeho dalším působení ale ještě rozhodnuto není. Tým Púchova jinak tvoří především slovenští fotbalisté, kteří jsou doplněni o tři české hráče - v podzimní části sezony se na soupisce týmu objevili záložník Michal Prokeš, brankář Tomáš Bernady a dobře známý obránce Aleš Besta.

Matador Púchov neprožívá vůbec jednoduchou sezonu. Po dvaceti odehraných zápasech má na svém kontě pouze třináct bodu za tři výhry a čtyři remízy. Týmu patří až devátá příčka desetičlenné tabulky s osmibodovou ztrátou na osmou Dubnicí nad Váhom. Nejlepším střelcem je Marek Bakoš, který zaznamenal celkem osm branek.

Trenér Dynama František Cipro bude ve středečním přípravném zápase stále hledat optimální sestavu pro jarní část druholigové sezony. Jihočeši do minulého přípravného zápasu proti třetiligové Bohemce nastoupili v nejsilnější sestavě, avšak nepřesvědčili a po poločase prohrávali již 0:2. "V první půli se naši hráči nedokázali vyrovnat s agresivitou soupeře, přesto jsme měli minimálně stejně šancí jako hosté, jenže na rozdíl od Bohemky jsme je nedokázali využít," posteskl si pro Českobudějovické listy trenér František Cipro. Výsledek zkorigoval až v samém závěru střídající Josef Němec a utkání tak skončilo 2:1 pro hosty.

Celou republiku začíná v posledních dnech trápit počasí, podle posledních zpráv z klubu je situace v úterý večer zatím stabilizována a ve středu by se mělo normálně hrát. Hodně ale bude záležet na tom, jaké počasí bude provázet noc z úterý na středu...